Byla B2-2217-254/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo uždarajai akcinei bendrovei „Aidema“

1Kauno apygardos teismo teisėja Dalė Burdulienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės uždarosios akcinės bendrovės REIKALAVIMAS.LT pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo uždarajai akcinei bendrovei „Aidema“,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą su pareiškimu iškelti bankroto bylą UAB „Aidema“ Įmonių bankroto įstatymo 4 straipsnio 2 punkte nurodytu pagrindu. Nurodo, kad 2012 m. kovo 26 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi Nr. 042 perėmė iš UAB „Saulės spektras“ reikalavimo teisę į atsakovės 413,00 Lt skolą, neįskaitant delspinigių, palūkanų ir kitų mokėjimų pagal sutartį-užsakymą Nr. 008438. Skolininkei buvo siųstas pranešimas-reikalavimas, tačiau jo atsakovei buveinės adresu įteikti nepavyko. Atsakovė su ieškove nesusisiekia ir nebendradarbiauja, iki šiol įsiskolinimo ar jo dalies negrąžino

3Atsakovės UAB „Aidema“ administracijos vadovas atsiliepimo į pareiškimą ir įmonės finansinės atskaitomybės dokumentų nepateikė.

4Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo tenkintinas.

5Pareiškimas paduotas laikantis kreipimosi bankroto bylai iškelti tvarkos ir sąlygų, nustatytų Įmonių bankroto įstatymo 4 ir 6 straipsniuose.

6Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalyje nurodoma, kad bankroto byla iškeliama, jei yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą; 2) įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje įmonės nemokumas apibrėžiamas kaip jos būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

7Pažymėtina, kad atsakovei UAB „Aidema“ VĮ Registrų centro JAR nurodytu adresu Kazlų Rūdos sav. Būdos k. procesinių dokumentų įteikti nepavyko, pašto siunta grįžo neįteikta su žyma „persikraustė“. Bendrovės vadovui ir vieninteliam akcininkui Vytautui Povilaičiui adresu ( - ) teismo siųsti procesiniai dokumentai taip pat grįžo neįteikti su žyma „neatsiėmė“. Su šiuo asmeniu susisiekus elektroniniu paštu, jis nurodė, kad UAB „Aidema“ veikla ilgą laiką sustabdyta, įmonė veiklos nevykdo.

8VĮ Registrų centro Juridinių asmenų registro duomenimis bendrovė Juridinių asmenų registre registruota nuo 2007-04-06, tačiau nėra pateikusi nė vieno finansinių ataskaitų rinkinio (b. l. 28-29). Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, teismas vadovavosi Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Marijampolės skyriaus pateiktais duomenimis apie UAB „Aidema“ įsiskolinimą valstybės biudžetui bei rėmėsi VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registro ir VĮ „Regitra“ informacija.

9VSDFV Marijampolės skyrius informavo, kad 2012-07-12 UAB „Aidema“ įsiskolinimas valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui yra 3 198,30 Lt. Marijampolės apskrities VMI nurodė, kad UAB „Aidema“ pagal 2012-07-16 turimus duomenis valstybės (savivaldybės) biudžetui bei fondams skolinga 93 588,00 Lt mokesčių ir 8 135,98 Lt delspinigių (b. l. 48). Nekilnojamojo turto ir įmonės vardu registruotų transporto priemonių atsakovė neturi (b. l. 32, 32). Bankroto bylos iškėlimo dienai UAB „Aidema“ dėl įsiskolinimų iškeltų bylų teismuose nėra.

10Teismas, atsižvelgęs į byloje esančius rašytinius įrodymus, sprendžia, kad įmonė yra nemoki, nemoka įstatymų nustatytų mokesčių, kitų privalomųjų įmokų, todėl yra pagrindas iškelti įmonei bankroto bylą pagal Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1 punktą.

11Ieškovė pasiūlė UAB „Aidema“ administratore skirti UAB „Genora“, pateikė jos sutikimą teikti administravimo paslaugas atsakovei ir kitus privalomus pateikti dokumentus. Įmonių bankroto valdymo departamentas prie Ūkio ministerijos 2012-07-19 raštu Nr. (6.20) A2-2636 su pasiūlyta administratorės kandidatūra sutiko. Duomenų, kad siūloma administratorės kandidatūra prieštarautų imperatyvioms ĮBĮ 11 straipsnio 4 dalies normoms, teismas neturi, todėl UAB „Aidema“ administratore skirtina UAB „Genora“.

12Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 4 ir 5 dalimis, 10 straipsniu,

Nutarė

13iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Aidema“ (juridinio asmens kodas 300670847, adresas Kazlų Rūdos sav. Būdos k.) bankroto bylą.

14Paskirti uždarosios akcinės bendrovės „Aidema“ administratore uždarąją akcinę bendrovę „Genora“ (juridinio asmens kodas 302330708, adresas Vilniaus m. sav. Vilniaus m. L. Giros g. 123-10, leidimo teikti bankroto administravimo paslaugas Nr. 144).

15Nustatyti 30 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos kreditorių finansiniams reikalavimams pareikšti.

16Nustatyti, kad uždarosios akcinės bendrovės „Aidema“ valdymo organai nė vėliau kaip per 10 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos privalo perduoti administratorei įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus.

17Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų registrui, Įmonių bankroto valdymo departamentui prie Ūkio ministerijos, ieškovei, atsakovei ir administratorei.

18Pavesti administratorei atlikti kitus Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte, 7 dalies 8 punkte nustatytus veiksmus. Jai taip pat pavesti sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą Įmonių bankroto įstatymo 22 straipsnio 1 dalyje nustatytu terminu.

19Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai
1. Kauno apygardos teismo teisėja Dalė Burdulienė, rašytinio proceso tvarka... 2. ieškovė kreipėsi į teismą su pareiškimu iškelti bankroto bylą UAB... 3. Atsakovės UAB „Aidema“ administracijos vadovas atsiliepimo į pareiškimą... 4. Pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo tenkintinas.... 5. Pareiškimas paduotas laikantis kreipimosi bankroto bylai iškelti tvarkos ir... 6. Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 5 dalyje nurodoma, kad bankroto byla... 7. Pažymėtina, kad atsakovei UAB „Aidema“ VĮ Registrų centro JAR nurodytu... 8. VĮ Registrų centro Juridinių asmenų registro duomenimis bendrovė... 9. VSDFV Marijampolės skyrius informavo, kad 2012-07-12 UAB „Aidema“... 10. Teismas, atsižvelgęs į byloje esančius rašytinius įrodymus, sprendžia,... 11. Ieškovė pasiūlė UAB „Aidema“ administratore skirti UAB „Genora“,... 12. Teismas, vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 4 ir 5... 13. iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Aidema“ (juridinio asmens kodas... 14. Paskirti uždarosios akcinės bendrovės „Aidema“ administratore... 15. Nustatyti 30 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos... 16. Nustatyti, kad uždarosios akcinės bendrovės „Aidema“ valdymo organai nė... 17. Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti juridinių asmenų... 18. Pavesti administratorei atlikti kitus Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio... 19. Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama...