Byla eB2-4189-781/2016
Dėl bylos nutraukimo civilinėje byloje pagal uždarosios akcinės bendrovės ,,Skoleksa“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Jono statyba“

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jūratė Varanauskaitė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo UAB „Skoleksa LT“ prašymą dėl bylos nutraukimo civilinėje byloje pagal uždarosios akcinės bendrovės ,,Skoleksa“ pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Jono statyba“,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme 2016 m. kovo 14 d. buvo priimtas pareiškėjo UAB „Skoleksa LT“ pareiškimas dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovui UAB „Jono statyba“.

3Pareiškėjas UAB ,,Skoleksa LT“ prašo nutraukti UAB „Jono statyba“ bankroto bylą. Paaiškino, kad atsakovas yra padengęs ženklią skolinio įsipareigojimo dalį, savo veiksmais įrodęs, jog yra linkęs laikytis susitarimo sąlygų ir taikiai išspręsti susiklosčiusią situaciją neteisminiu būdu. Ieškovas nemato jokių objektyvių priežasčių dėl ko atsakovas galėtų nesilaikyti minėto susitarimo sąlygų. Taip pat ieškovas pažymėjo, kad bankroto bylos iškėlimas tik apsunkintų atsakovo galimybes laikytis jau pasirašyto taikaus susitarimo dėl skolos padengimo.

4Prašymas tenkintinas

5Pagal CPK 140 str. 1 d. bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako nuo pareiškimo.

6Pareiškėjo atsisakymas nuo pareiškimo iškelti bankroto bylą atsakovui UAB „Jono statyba“ neprieštarauja imperatyvioms įstatymo normoms, nepažeidžia kitų asmenų teisių ar viešojo intereso. Pareiškimo atsisakymo pasekmės pareiškėjui yra žinomos, todėl atsisakymas nuo pareiškimo priimamas ir civilinė byla nutraukiama (CPK 42 str. 2 d., 293 str. 1 d. 4 p.).

7Vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 290-292 str., teismas

Nutarė

8Priimti pareiškėjo UAB „Skoleksa LT“ atsisakymą nuo pareiškimo iškelti atsakovui UAB „Jono statyba“ bankroto bylą ir civilinę bylą nutraukti.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai