Byla B2-755-227/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Jokana“, į. k. 168640292

1Panevėžio apygardos teismo teisėja Margarita Dzelzienė ,

2sekretoriaujant Lolitai Kudabienei,

3dalyvaujant ieškovės atstovams A. S. S. ir B. K.,

4atsakovo atstovei direktorei A. K.

5Viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo VSDFV Panevėžio skyriaus ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Jokana“, į. k. 168640292 ir

Nustatė

6Ieškovė- atsakovės kreditorė. Atstovai prašo iškelti bankroto bylą atsakovei, nes ji nustatytu laiku nemoka privalomų mokesčių. 2012-07-11 įsiskolinimas valstybei 26.201,50 Lt, iš kurio 24.626,93 Lt sudaro valstybinio socialinio draudimo įmokų už samdomus darbuotojus ir 1574,57 Lt priskaičiuotų delspinigių už laiku nesumokėtas įmokas. Neatsiskaitė ir po to, kai buvo įspėta tai padaryti. Balanso duomenimis- nemoki. Administratoriumi siūlo skirti L. P.. Pripažįsta, kad nuo ieškinio padavimo teismui dienos atsakovė 5.900 Lt sumažino įsiskolinimą.

7Atsakovė prašo ieškinį atmesti. Tvirtina, jog po posėdžio ar sekančią dieną sumažins skolą dar 1000 Lt ir planuoja pilnai atsiskaityti iki N.Metų. Bendrovėje dirba 5 darbuotojai, kurie suinteresuoti , kad būtų išsaugotos darbo vietos. Bendrovė prekiauja gėlėmis, maistu, kanceliarinėmis priemonėmis. Sudarė sutartį su pirkėju dėl kanceliarinių prekių ir gėlių. Plečia prekių asortimentą. Turi teisę teikti kavinės paslaugas ir planuoja kepti bandeles, prekiauti kava ir arbata, bei turi tam visus reikiamus leidimus. Tuo tikslu panaudos sutarties pagrindu įgijo bandelių kepimo krosnelę ir registravo darbo biržoje laisvą bandelių kepėjo vietą. Pertvarkė prekybos vietas. Teigia, kad prekybai palanki vieta- priešais bažnyčia ir prekybai gėlėmis, karšta kava, arbata, karštomis bandelėmis palanki ne tik vieta, bet ir sezonas. Be to, didina asortimentą- vietoj gėlių parduotuvėje skelbimo apie prekybą laidojimo reikmenimis, juos išreklamavo.

8Ieškinys atmestinas.

9Pateikto balanso duomenimis, įmonės skolos viršija turimą turtą. Nors balanse apskaitytas turtas neįvertintas rinkos kaina, pirmiau nurodyti duomenys duoda pagrindo manyti, kad įmonė nemoki( LR Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d.). Vienok, sprendžiant klausimą dėl bankroto bylos iškėlimo, svarstomos visos ieškovės atstovių ir atsakovės nurodytos aplinkybės, bei pateikti įrodymai ir iš įrodymų visumos svarstoma, ar atsakovė turi galimybę likviduoti skolą biudžetui ir ar gali tęsti normalią ūkinę veiklą laiku mokėdama einamuosius mokesčius ir tokiu išsaugoti darbo vietas.

10Ginčo dėl to, kad šiuo metu Lietuvoje ir ypač Panevėžyje yra didelis bedarbių skaičius , nėra. UAB “Jokana“ dirba 5 moterys, kurioms įprastai sunkiausia įsidarbinti ir ypač rudens- žiemos sezonu.

11Ginčo taip pat nėra dėl to, kad atsakovė įsiskolinimą sumažino ketvirtadaliu. Įvertinus atsakovės veiksmus pagal teismo posėdyje jos žodžiu išdėstytą verslo vystymo projektą, kuris, atsakovės teigimu, padės likviduoti skolas ir tęsti normalią ūkinę veiklą, bei pateiktus įrodymus, darytina išvada, kad labiau tikėtina, kad atsakovė atgaus mokumą.

12Tokią išvadą nulėmė šie įrodymai:

13Pirma, atsakovė nuo ieškinio padavimo dienos ketvirtadaliu sumažino įsiskolinimą biudžetui. Antra, panaudos sutarties pagrindu iš UAB „Skrudutis“ įgijo konditerijos krosnį ir laisvą bandelių kepėjo darbo vietą registravo darbo biržoje. Trečia, 2012-09-24 Pirkimo-pardavimo sutartimi UAB „Nijus“ įsipareigojo pirkti iš atsakovės pirkti kanceliarines prekes, suvenyrus, progines, gedulingas puokštes. Ketvirta, pagal atsakovės veiklos pobūdį(gėlės, laidojimo reikmenys, konditerijos gaminiai, papiloma prekyba karštomis bandelėmis, kava, arbata) strategiškai gera vieta(priešais bažnyčią). Penkta, atsakovės sėkmingai veiklai turi įtakos šaltasis sezonas.

14Nustačius, kad labiau tikėtina, kad atsakovė gali atgauti mokumą, siekiant išsaugoti darbo vietas, ieškinys atmestinas. Pastebėtina, kad atsakovei nesilaikant žodžiu nurodytų terminų, per kuriuos ji likviduos įsiskolinimą biudžetui ir patikinimo, kad laiku mokės einamuosius mokesčius, ieškovė turės teisę reikšti naują ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo pateikimui.

15Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290 str . ,

Nutarė

16Ieškinį atmesti.

17Nutartis per 7 dienas nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui , atskirąjį skundą paduodant Panevėžio apygardos teisme.

Proceso dalyviai