Byla 2-2009-59/2011
Dėl būtinojo hospitalizavimo ir būtinojo izoliavimo termino pratęsimo

1Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjas A. V. Pilipčikas, rašytinio proceso tvarka, išnagrinėjo pareiškėjos Alytaus miesto savivaldybės administracijos prašymą dėl būtinojo hospitalizavimo ir būtinojo izoliavimo termino pratęsimo ir

Nustatė

2Pareiškėja Alytaus miesto savivaldybės administracija prašo pratęsti 6 mėnesiams būtinojo hospitalizavimo ir būtinojo izoliavimo terminą suinteresuotam asmeniui R. R..

3Nurodo, kad Viešoji įstaiga Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė 2011-03-30 raštu Nr. 6-90 kreipėsi "Dėl R. R." į Alytaus miesto savivaldybę. Rašte nurodyta, kad vadovaujantis Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2010 birželio 30 d. sprendimu Nr. T-144 "Dėl Alytaus miesto savivaldybės asmenų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) izoliavimo gydytojų komisijos sudarymo, jos nuostatų, darbo reglamento ir iškvietimo ne darbo laiku, poilsio bei švenčių dienomis tvarkos aprašo tvirtinimo" ir 2010 m. liepos 9 dienos šios komisijos sprendimu, 2011 m. kovo 29 d. 10 00 val. greitosios medicinos pagalbos ir policijos ekipažas į jų ligoninę pristatė R. R.. Prašoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 9 str. 2 ir 3 dalimis, R. R. priverstinai gydyti ligoninėje ne mažiau pusę metų. Gydytojų konsultacinės komisijos posėdžio, įvykusio 2011 m. kovo 30 d. protokole nurodyta, kad R. R., asmens kodas ( - ) be gyvenamosios vietos, serga atvira tuberkulioze pavojingas aplinkiniams, nes skiria oro lašiniu būdu plintančias mikrobakterijas. 2004 m. 2 savaites gydėsi Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninėje. Gydymą tęsė Pravieniškių įkalinimo įstaigos ligoninėje, nes buvo nuteistas. 2010-04-15 kreipėsi į Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninės ambulatoriją, nes atkosėjo krauju ir tą pačią dieną hospitalizuotas į stacionarą. Pacientas nuolat reiškė nepasitenkinimą ligoninės rėžimu ir pareiškė norą gydytis VšĮ Kauno medicinos universiteto Romainių tuberkuliozės ligoninėje. 2010-10-07 dėl kraujavimo iš plaučių ligonis vėl buvo stacionarizuotas į VšĮ Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninę ir gydytas iki 2010-10-18. Nors buvo ligoniui kategoriškai uždrausta išvykti iš ligoninės, tačiau iš stacionaro pabėgo ir nutraukė gydymą. Ambulatoriškai pas gydytoją nesilankė ir nesigydė. Ligonis serga atvira atsparia vaistams tuberkuliozės forma, pastoviai nutraukinėja gydymą ir nenori gydytis, būtinas gydymas ir izoliavimas stacionare.

4Suinteresuotas asmuo VšĮ Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė neprieštarauja būtinojo hospitalizavimo ir būtinojo izoliavimo termino pratęsimo.

5Prašymas tenkintinas.

6Bylos medžiaga nustatyta, kad R. R. serga atvira tuberkulioze, yra pavojingas aplinkiniams, nes skiria oro lašiniu būdu plintančias mikrobakterijas. R. R. serga atvira atsparia vaistams tuberkuliozės forma, nuolat nutraukinėja gydymą ir nenori gydytis, tačiau gydymas ir izoliavimas stacionare jam yra būtinas.

7Remiantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 8 ir 9 straipsniais, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002-06-06 įsakymu Nr. 258 patvirtinta ligonių, asmenų, įtariamų, kad serga, turėjusių sąlytį, ir sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo organizavimo tvarka, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006-06-13 įsakymu Nr. 278 patvirtintu pavojingų ir ypač pavojingų ligų, dėl kurių ligoniai, asmenys, įtariami, kad serga pavojingomis ar ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, asmenys, turėję sąlytį, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojai turi būti hospitalizuojami ir (ar) izoliuojami, tiriami ir (ar) gydomi privalomai.

8Atsižvelgiant į tai, būtinojo hospitalizavimo ir izoliavimo terminas R. R. pratęstinas 6 mėnesiams.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 582 str. teismas

Nutarė

10Prašymą tenkinti.

11R. R. būtinojo hospitalizavimo ir izoliavimo terminą pratęsti 6 mėnesiams.

12Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai