Byla 2-3404-400/2012
Dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį fakto nustatymo pagal AB ,,Lietuvos dujos“, atstovaujamos AB „Lietuvos dujos“ Panevėžio filialo, pareiškimą

1Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Rima Šimbelytė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį fakto nustatymo pagal AB ,,Lietuvos dujos“, atstovaujamos AB „Lietuvos dujos“ Panevėžio filialo, pareiškimą, ir

Nustatė

2Pareiškėjo atstovas LR CPK 530-533 str., LR CK 4.68-4.71 str. pagrindais prašo nustatyti nuosavybės teises į mažo slėgio dujotiekio tinklus ( - ), nekilnojamojo turto registro Nr. ( - ), unikalus Nr. ( - ), bendro 108,31 m. ilgio pagal įgyjamąją senatį faktą.

3Pareiškimas tenkintinas.

4Iš byloje esančių duomenų nustatyta, kad ( - ) 1994-1997 metais buvo įrengti mažo slėgio dujotiekio tinklai bendro 108,31 m ilgio ir perduoti eksploatuoti pareiškėjui. Šio turto kadastriniai duomenys užfiksuoti ir jis įregistruotas VĮ "Registrų centras" 2012-02-08, suteikiant registro Nr. ( - ), tačiau nėra įregistruotas šio turto teisinis statusas: neįregistruotas turto savininkas, valdymo ir nuosavybės forma. Nuo minėtų mažo slėgio dujotiekio tinklų įrengimo ir perdavimo pareiškėjui, jais rūpinosi, tvarkė, prižiūrėjo, eksploatavo, naudojo ir valdė dabartinis AB "Lietuvos dujos" Panevėžio filialas, tinklus prižiūrėdamas kaip savą turtą. Mažo slėgio dujotiekio tinklai dabartinio AB "Lietuvos dujos" Panevėžio filialo yra valdomi virš dešimties metų, šis turtas buvo naudojamas kaip įmonės turtas. Iš turto valdymo turinio yra pakankamas pagrindas AB "Lietuvos dujos" laikyti sąžiningu ir teisėtu turto – minėtų mažo slėgio 108,31 m. ilgio dujotiekio tinklų ( - ), savininku. Apie bylos nagrinėjimą 2012-04-12 buvo paskelbta specialiame interneto tinklalapyje – interneto tinklalapio www.teismai.lt skiltyje „Teismų pranešimai apie nagrinėjamas bylas“. Per įstatymo nustatytą terminą į teismą dėl mažo slėgio dujotiekio tinklų priklausomybės, į kuriuos pareiškėjas pretenduoja, nesikreipė jokie suinteresuoti asmenys. Nėra duomenų, kad šis turtas priklauso kitiems asmenims.

5Mažo slėgio bendro 108,31 m. ilgio dujotiekio tinklai ( - ) pareiškėjo daugiau nei dešimt metų buvo valdomi atvirai, teisėtai, nepertraukiamai ir kaip savas turtas. Teisėtas valdymas yra pagrindas nuosavybės teisei pagal įgyjamąją senatį įgyti (CK 4.22 str.). Yra visos CK 4.68-4.71 str. numatytos sąlygos nustatyti AB "Lietuvos dujos" į šį turtą nuosavybės teisės įgijimo pagal įgyjamąją senatį faktą. Nėra jokių LR CK nurodytų apribojimų tokio fakto nustatymui. Remiantis nurodytomis aplinkybėmis, pareiškimas tenkintinas LR CK 4.68 str. – 4.71 str. pagrindais.

6Vadovaudamasis CPK 259, 270, 533 straipsniais, teismas

Nutarė

7Pareiškimą tenkinti.

8Nustatyti, kad AB „Lietuvos dujos“, įm. k. 120059523, pagal įgyjamąją senatį įgijo nuosavybės teisę į mažo slėgio dujotiekio tinklus ( - ), nekilnojamojo turto registro Nr. ( - ), unikalus Nr. ( - ), bendro 108,31 m. ilgio.

9Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai