Byla 2-1556-440/2012
Dėl žalos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo

1Akmenės rajono apylinkės teismo teisėja Vilija Valantienė, dokumentinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos pasaugos ministerijos ieškinį atsakovui E. K. dėl žalos privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui atlyginimo,

Nustatė

2Ieškovas Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos pasaugos ministerijos, atstovaujamas Šiaulių teritorinės ligonių kasos, pateikė Akmenės rajono apylinkės teismui ieškinį, kuriuo prašo priteisti iš atsakovo E. K. 71,82 Lt žalos, patirtos dėl atsakovo sužaloto E. J. gydymo, atlyginimą. Ieškinį prašo nagrinėti dokumentinio proceso tvarka.

3Ieškinys tenkintinas visiškai.

4Iš byloje ieškovo pateiktų dokumentų – Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių rajono apylinkės prokuratūros prokurorės J. S. 2012 m. birželio 6 d. nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą ir pažymos apie E. J. gydymą – nustatyta, kad atsakovas E. K. 2012 m. vasario 12 d., apie 18 val., ( - ), būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, asmeninio konflikto metu, sutrikdė E. J. sveikatą šešis kartus peiliu durdamas jam į dešinę koją ir vieną kartą pagaliu suduodamas į kairę ranką bei padarydamas nukentėjusiajam nežymų sveikatos sutrikdymą, dėl kurio E. J. VšĮ ( - ) ligoninėje 2012 m. vasario 2 d. buvo suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos, kurių kaina 71,82 Lt. 2012 m. lapkričio 16 d. atsakovui buvo išsiųstas nurodymas dėl žalos Valstybinei ligonių kasai prie SAM atlyginimo Nr. S-6692, tačiau byloje duomenų apie tai, kad atsakovas žalą būtų atlyginęs nėra.

5Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 6.283 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad sveikatos sužalojimo atveju nuostolius, be kita ko, sudaro su sveikatos grąžinimu susijusios išlaidos. Pagal CK 6.283 straipsnio 1 dalį jas turi atlyginti už žalą atsakingas asmuo. Kadangi su E. J. sveikatos grąžinimu susijusias išlaidas padengė ne pats žalą sukėlęs asmuo, t. y. atsakovas, o Valstybinė ligonių kasa iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, tai vadovaujantis CK 6.280 straipsnio 1 dalimi, ji turi atgręžtinio reikalavimo teisę į padariusį žalą asmenį. Todėl pripažintina, kad ieškovo reikalavimas yra pagrįstas ir tenkintinas, o iš atsakovo priteistinas 71,82 Lt žalos atlyginimas.

6Remiantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau - CPK) 83 straipsnio 1 dalies 10 punktu, 96 straipsnio 1 dalimi, iš atsakovo valstybės naudai priteistinas žyminis mokestis. Vadovaujantis CPK 80 straipsnio 1 dalies 7 punktu, 82 straipsniu, priteistino žyminio mokesčio dydis yra 29 Lt.

7Vadovaudamasis CK 6.280 straipsnio 1 dalimi, 6.283 straipsniu, CPK 83 straipsnio 1 dalies 10 punktu, 96 straipsnio 1 dalimi, 80 straipsnio 1 dalies 7 punktu, 82 straipsniu, 424 straipsniu, 425 straipsniu, 427 straipsniu, 428 straipsniu, teismas

Nutarė

8Ieškinį tenkinti visiškai.

9Priteisti iš atsakovo E. K., asmens kodas ( - ), gyv. ( - ), 71,82 Lt (septyniasdešimt vieno lito 82 ct) žalos atlyginimą ieškovui Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos, juridinio asmens kodas 191351679, Europos a. 1, Vilnius, atsiskaitomoji sąskaita Nr. ( - ), AB bankas „Swedbank“, banko kodas 73000.

10Priteisti iš atsakovo E. K., asmens kodas ( - ), gyv. ( - ), 29 Lt (dvidešimt devynių litų) žyminį mokesti valstybei.

11Atsakovas per dvidešimt dienų nuo preliminaraus sprendimo įteikimo dienos privalo įvykdyti sprendimą ir pateikti teismui tai patvirtinančius dokumentus, arba raštu pateikti motyvuotus ir pagrįstus prieštaravimus, kurie turi atitikti bendruosius reikalavimus, keliamus procesinių dokumentų turiniui ir formai.

12Jeigu per dvidešimt dienų nuo sprendimo įteikimo dienos atsakovas neįvykdys sprendimo ir raštu nepateiks teismui tai patvirtinančių dokumentų, nepateiks prieštaravimų, preliminarus sprendimas įsiteisės ir jo pagrindu ieškovui gali būti išduotas vykdomasis raštas.

13Sprendimo patvirtintą kopiją kartu su ieškinio bei jo priedų nuorašais išsiųsti atsakovui.

14Sprendimo patvirtintą kopiją išsiųsti ieškovui.

15Preliminarus teismo sprendimas apeliacine ir kasacine tvarka neskundžiamas.

Proceso dalyviai