Byla e2-1089-943/2019
Dėl skolos priteisimo

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Egidija Tamošiūnienė, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Paskolų administravimas“ prašymą priimti atsisakymą nuo atskirojo skundo civilinėje byloje Nr. e2-1089-943/2019, pradėtoje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Paskolų administravimas“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. gegužės 23 d. nutarties civilinėje byloje Nr. e2-3265-640/2019, kuria netenkintas ieškovės prašymas taikyti laikinąsias apsaugos priemones, civilinėje byloje pagal ieškovės ieškinį atsakovui O. U. dėl skolos priteisimo,

Nustatė

2Ieškovė UAB „Paskolų administravimas“ kreipėsi į teismą ir prašė priteisti ieškovės naudai iš atsakovo O. U. 102 483,70 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškovė taip pat prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – uždrausti atsakovui O. U. perleisti nekilnojamąjį turtą: butą/patalpą, adresu ( - ) ir padaryti įrašą viešame registre dėl nuosavybės teisės perleidimo draudimo.

4Vilniaus apygardos teismas 2019 m. gegužės 23 d. nutartimi ieškovės prašymo netenkino.

5Ieškovė, nesutikdama su pirmosios instancijos teismo priimtu procesiniu sprendimu, pateikė atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. gegužės 23 d. nutarties. Pateikto atskirojo skundo pagrindu Lietuvos apeliaciniame teisme buvo pradėta civilinė byla Nr. e2-1089-943/2019, tačiau iki paskirtos bylos nagrinėjimo teismo posėdyje datos buvo gautas ieškovės atsisakymas nuo atskirojo skundo.

6Apeliantė nurodė, kad ieškovė atsisakė ieškinio atsakovui O. U., civilinėje byloje Nr. e2-3265-640/2019 ir Vilniaus apygardos teismas 2019 m. spalio 10 d. nutartimi priėmė ieškovės UAB „Paskolų administravimas“ atsisakymą nuo ieškinio ir civilinę bylą nutraukė, todėl ieškovė atsisako atskirojo skundo bei patvirtina, kad atsisakymo nuo atskirojo skundo teisinės pasekmės jai yra žinomos.

7Atsisakymas nuo atskirojo skundo priimamas, apeliacinis procesas nutraukiamas.

8Atskirojo skundo atsisakymas yra viena iš apeliacinį procesą inicijuojančių asmenų procesinių teisių, kurios įgyvendinimas yra dispozityvumo principo išraiška, t. y. apeliacinis procesas ne tik prasideda, bet ir gali baigtis byloje dalyvaujančio asmens (apelianto) iniciatyva. Kartu toks atsisakymas nuo skundo nėra besąlyginis pagrindas nutraukti bylą, nes teismas nepriima atsisakymo nuo skundo, jeigu tai prieštarauja imperatyviosioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, (CPK 42 straipsnio 2 dalis, 308 straipsnio 1 dalis). Teismas, spręsdamas tokį klausimą, turi įsitikinti, kad byloje dalyvaujančiam asmeniui yra žinomi atsisakymo nuo skundo teisiniai padariniai.

9CPK 308 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta apeliacinį skundą padavusio asmens teisė atsisakyti jo iki baigiamųjų kalbų, o jeigu skundas nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka – iki skundo nagrinėjimo iš esmės pradžios. Proceso teisės normos, reglamentuojančios su atskiraisiais skundais susijusius klausimus, nenumato kitokių taisyklių, todėl sprendžiant klausimą dėl atsisakymo nuo atskirojo skundo, taikomos aukščiau nurodytos bendrosios teismo neįsiteisėjusių sprendimų apskundimo taisyklės (CPK 338 straipsnis).

10Nagrinėjamu atveju ieškovė pareiškimą dėl atskirojo skundo atsisakymo pateikė iki bylos nagrinėjimo iš esmės teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka pradžios.

11Teismui išnagrinėjus pareiškimo dėl atskirojo skundo atsisakymo pagrįstumą, nenustatyta, kad skundo atsisakymas prieštarautų imperatyvioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 straipsnio 2 dalis, 308 straipsnio 1 dalis). Be to, ieškovė patvirtino, kad atskirojo skundo atsisakymo pasekmės jai yra žinomos (CPK 140 straipsnio 1 dalis, 308 straipsnio 2 ir 3 dalys). Atsižvelgiant į išdėstytą, teismas daro išvadą, kad yra visos sąlygos, būtinos atskirojo skundo atsisakymui priimti.

12Kadangi Vilniaus apygardos teismo 2019 m. gegužės 23 d. nutartis nebuvo apskųsta kitų asmenų, priėmus ieškovės atskirojo skundo atsisakymą, apeliacinis procesas nutraukiamas (CPK 308 straipsnio 2 dalis).

13Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308 ir 338 straipsniais,

Nutarė

14Ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Paskolų administravimas“, juridinio asmens kodas 302922097, atsisakymą nuo atskirojo skundo priimti.

15Nutraukti apeliacinį procesą, pradėtą pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Paskolų administravimas“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2019 m. gegužės 23 d. nutarties, priimtos civilinėje byloje Nr. e2-3265-640/2019.

Proceso dalyviai