Byla 2-10168-841/2017
Dėl ieškinio priėmimo

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Gražina Mataitienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo klausimą dėl ieškinio priėmimo,

Nustatė

2ieškovas UAB „Remjasta“ kreipėsi į teismą su ieškiniu dėl 1534,48 Eur skolos, delspinigių, ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo iš atsakovo UAB „Būsto priežiūra LT“.

3Ieškinio pareiškimą atsisakytina priimti.

4Lietuvos civilinio proceso teisėje įtvirtinta bendrojo teritorinio teismingumo taisyklė remiasi forum domicile principu, pagal kurį ieškinys turi būti paduodamas pagal atsakovo gyvenamąja vietą (fizinio asmens) arba buveinę, nurodytą juridinių asmenų registre (juridinio asmens) (CPK 29 straipsnis). Taigi, bendrojo teritorinio teismingumo taisyklė reiškia, kad ieškinys reiškiamas pagal atsakovo buveinės vietą. Iš ieškinio ir jo priedų matyti, kad atsakovo buveinės adresas yra Malūnininkų g. 3, Klaipėdoje, todėl ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Šiaulių apylinkės teismui, o ieškovui siūlytina kreiptis į Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

5Pažymėtina, jog ieškovas nepateikė jokių duomenų apie tai, jog šalys rašytiniu susitarimu yra pakeitusios teritorinį bylos teismingumą (CPK 32 straipsnis).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 29 straipsniu, 137 straipsnio 2 dalies 2 punktu,

Nutarė

7ieškinį atsisakyti priimti.

8Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai