Byla 2-1748-901/2013
Dėl santuokos nutraukimo sutuoktinių bendru sutikimu priėmimo klausimą

1Šiaulių apylinkės teismo teisėja Laura Karmazaitė, rašytinio proceso tvarka spręsdama pareiškėjų I. A., atstovaujamos advokato A. R., ir R. A. prašymo dėl santuokos nutraukimo sutuoktinių bendru sutikimu priėmimo klausimą,

Nustatė

22013-02-05 Šiaulių apylinkės teisme gautas pareiškėjų I. A. ir R. A. prašymas dėl jų santuokos nutraukimo sutuoktinių bendru sutikimu.

3Teismas 2013-02-07 nutartimi įpareigojo pareiškėjus ištaisyti paaiškėjusius pateikto prašymo ir sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių trūkumus per 20 dienų nuo nutarties kopijos gavimo dienos. Nutartyje konstatuota, kad pareiškėjai nurodė ne visus jų kreditorius ir kaip prievolės šiems kreditoriams bus vykdomos po jų santuokos nutraukimo, be to, jų sutartyje dėl santuokos nutraukimo pasekmių neaiškiai nurodė įsipareigojimų kreditoriams AB DnB NORD bankui, Lindorf Oy, AB Swedbank ir UAB Gelvora vykdymą, pranešimai dėl santuokos nutraukimo ir tolimesnių įsipareigojimų vykdymo nusiųsti ne visiems kreditoriams (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau CPK) 115 str. 2 d., 382 str.).

4Nutartis pareiškėjos atstovui advokatui A. R. asmeniškai įteikta 2013-02-12 (CPK 118 str. 1 d.). Nutartis laikoma įteikta pareiškėjai tinkamai per jo atstovą. Pareiškėjui R. A. nutarties kopija išsiųsta jo prašyme nurodytu gyvenamosios vietos adresu ( - ). Procesiniai dokumentai, siųsti minėtu adresu, grįžo neįteikti (per nustatytą terminą pareiškėjas pašto siuntos neatsiėmė). Pareiškėjas kitos gyvenamos vietos adreso nėra nurodęs, nors turi pareigą pranešti teismui apie savo gyvenamos vietos pasikeitimą, prašymo priėmimo ir nagrinėjimo eiga nesidomėjo, laikytina, kad nutartis dėl jo prašymo trūkumų šalinimo siųsta paskutiniu teismui žinomu adresu jam įteikta tinkamai (CPK 121 str.).

5Per nustatytą terminą pareiškėjai ir pareiškėjos atstovas jų prašymo trūkumų netaisė, neatsiuntė patikslintos sutarties dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Pareiškėjams nustatytu terminu nepašalinus 2013-02-07 teismo nutartyje nurodytų trūkumų, prašymas laikytinas nepaduotu ir grąžinamas jį padavusiems asmenims (CPK 115 str. 3 d.).

6Ši nutartis neužkerta kelio, ištaisius prašymo trūkumus, pateikti teismui naują pareiškimą.

7Teisėja, remdamasi išdėstytu ir vadovaudamasi LR CPK 138 str., 115 str. 3, 5 ir dalimis

Nutarė

8pareiškėjų I. A. ir R. A. prašymą dėl santuokos nutraukimo sutuoktinių bendru sutikimu laikyti nepaduotu ir grąžinti su priedais jį padavusiems asmenims.

9Išsiųsti nutarties kopijas pareiškėjos atstovui, kuriam taip pat išsiųsti grąžintinus priedus (tame tarpe santuokos liudijimo originalą), taip pat išsiųsti nutarties kopijas pareiškėjui ir DnB NORD bankui, 2013-02-11 atsiuntusiam teismui pranešimą ir prašymą informuoti apie bylą.

10Nutartis per 7 dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai