Byla 2-843-810/2010

1Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Edita Dambrauskienė,

2dalyvaujant pareiškėjai M. J. ir jos atstovei advokatei E. J., atsakovui I. J.,

3supaprastinto žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl santuokos nutraukimo bendru sutuoktinių sutikimu pagal M. J. ir I. J. pareiškimą ir

Nustatė

4

5Pareiškėjai prašyme nurodė, kad susituokė 1982-04-30 Šiaulių miesto civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. ( - ). Pareiškėjai turi santuokoje gimusį nepilnametį vaiką: D. J., gim. ( - ) Nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai, sutuoktiniai nebetvarko bendro ūkio ir santuokinio gyvenimo nebegyvena. Mano, kad santuoka iširo dėl charakterių neatitikimo, skirtingo požiūrio į gyvenimą, į susiklosčiusių problemų sprendimą, bendro ūkio tvarkymą. Jau metai laiko nepalaiko santuokinių ryšių, susvetimėjo, tarp jų neliko nieko bendro. Abu įsitikinę, kad susitaikyti ir išsaugoti šeimą nėra galimybės, susitaikymo laikotarpis nereikalingas Jie nurodo, kad santuoka yra faktiškai iširusi. Dėl santuokos nutraukimo pasekmių yra susitarę ir sudarę sutartį, kurioje aptarė tarpusavio bei nepilnamečio vaiko išlaikymo klausimus, santuokoje įgyto turto padalinimo sąlygas ir kitus klausimus, susijusius su santuokos nutraukimu. Pareiškėjai nurodė, kad kreditorius AB „Citadele“ bankas informuotas apie santuokos nutraukimo bylos iškėlimą. Pareiškėja prašo palikti jai santuokinę J. pavardę, pareiškėjas – J..

6Kreditorius AB „Citadele“ bankas nurodė, kad neprieštarauja, kad būtų patvirtinta sutuoktinių sudaryta santuokos nutraukimo pasekmių sutartis.

7Pareiškėjų prašymas tenkintinas.

8Sutuoktinių santuokinis ir šeiminis gyvenimas nutrūkęs, jie gyvena atskirai, bendro ūkio neveda, taikytis nesutiko ir nurodė, kad galimybių atnaujinti šalių santuokinį gyvenimą nėra. Laikytina, kad šeima yra iširusi. Šalys gera valia susitarė dėl santuokos nutraukimo pasekmių. Pareiškėjų prašymas nutraukti santuoką jų bendru sutikimu atitinka LR CK 3.51 str. numatytas sąlygas, tai yra nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau kaip vieneri metai, abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių, jie yra visiškai veiksnūs, nurodė priežastis, dėl kurių iširo santuoka, taip pat nurodė, kad susitarė dėl savo pavardžių po santuokos nutraukimo, dėl santuokoje įgyto turto pasidalijimo, nepilnamečio vaiko gyvenamosios vietos ir jo išlaikymo, todėl santuoka nutrauktina ir sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių tvirtintina (CK 3.51, 3.53 str). ieškovei M. J. grąžintinas 132,00 Lt žyminis mokestis, nes sutuoktiniai už prašymus nutraukti santuoką bendru sutuoktinių sutikimu nuo žyminio mokesčio mokėjimo atleidžiami (t. 1, b.l. 55, LR CPK 83 str. 1 d. 12 p.).

9Vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 259-260 str., 263 str., 265 str., 270 str., 307 str. 1 d., 538-541 str., teismas

Nutarė

11Prašymą tenkinti.

12Nutraukti M. J., gim. ( - ), a.k. ( - ), ir I. J., gim. ( - ), a.k. ( - ), santuoką, įregistruotą 1982 m. balandžio 30 d. Šiaulių miesto Civilinės metrikacijos skyriuje, akto įrašo Nr. ( - ), pareiškėjams paliekant santuokines pavardes – J., J..

13Patvirtinti pareiškėjų M. J. ir I. J. sudarytą sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių tokiomis sąlygomis:

141. Pareiškėjai santuokos metu bendrosios jungtinės nuosavybės teise įgijo turtą:

151) nekilnojamąjį turtą:

16- dviejų kambarių 64,52 kv.m. bendro ploto butą su 7,13 kv.m. ploto rūsiu, esantį ( - ), unikalus Nr. ( - ), pastatas, kuriame yra butas: ( - ), teisiškai registruotą M. J. vardu;

17- vieno kambario 29,29 kv.m. bendro ploto butą su 4,42 kv.m. ploto rūsiu, esantį ( - ), unikalus Nr. ( - ), pastatas ( - ), teisiškai registruotą I. J. ir M. J. vardu.

182) kilnojamąjį turtą: lengvąjį automobilį VW GOLF, valst. Nr. ( - ), teisiškai registruotą I. J. vardu; televizorių „Wharfedale“ su distancinio valdymo pulteliu; televizorių „Sharp“; televizorių; DVD grotuvą „Sony“; grotuvą „Wharfedal“ su kolonėlėmis; DVD grotuvą „Goodmans“ su priedais; videomagnetofoną; videokamerą; teleimtuvą „Strong“; laikrodį ir garso kolonėles „Tevion“; televizoriaus anteną; du televizoriaus staliukus; MP3 grotuvą su priedais; išlankstomą pietų stalą; mažą rudos spalvos staliuką; 6 vnt. garso kolonėlių ir muzikinį centrą „Aiwa“; juodos spalvos komodą; juodą virtuvinį stalą su 2 kėdėmis; virtuvinį stalą su kėdėmis; arbatinuką „Bon appetit“; mikrobangų krosnelę „Samsung“; mikrobangų krosnelę; pastatomą drabužių kabyklą; prieškambario baldus; du garų surinkėjus; didelį šaldytuvą; mažą šaldytuvą; virtuvinę plautuvę (nauja); dvi automatines skalbykles; daržovių kombainą; elektrinę mėsos malimo mašinėlę; šviesią komodą; dulkių siurblį; juodą 3 durų (veidrodinę) spintą; du didelius pakabinamus šviestuvus; pastatomą šviestuvą; paveikslą (didelis); 2 vnt. užuolaidų su karnizu; langų roletus; minkštus baldus (sofa-lova ir 2 foteliai); odinę sofą; 2 vnt. virtuvės baldų komplektų; dvi sekcijas; baltą lentyną; 3 vnt. fotoaparatų; 2 vnt. CD laikiklių; grąžtą „Bosh“ su priedais; 4 puodus ir greitpuodį „Bergoff“; siuvimo mašiną „Kohler“; sieninį laikrodį.

192. Šalys santuokos metu įgytą turtą pasidalijo tokiu būdu:

201) M. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka nekilnojamas turtas - dviejų kambarių 64,52 kv. m. bendro ploto butas su 7,13 kv. m. ploto rūsiu, esantis ( - ), unikalus Nr. ( - ), pastatas, kuriame yra butas: ( - );

21M. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka šie kilnojamieji daiktai: garų surinkėjas, 1 vnt.; didelis šaldytuvas; virtuvinė plautuvė; automatinė skalbyklė, 1 vnt.; daržovių kombainas; elektrinė mėsos malimo mašinėlė; šviesi komoda; dulkių siurblys; paveikslas (didelis); užuolaidos su karnizu; televizorius „Sharp"; pastatoma drabužių kabykla; du fotoaparatai; mažas rudos spalvos staliukas; sekcija, 2 vnt.; balta lentyna; virtuvės baldų komplektas; 2 puodai.

222) I. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka vieno kambario 29,29 kv.m. bendro ploto butas su 4,42 kv.m. ploto rūsiu, esantis ( - ), unikalus Nr. ( - ), pastatas ( - ).

23I. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka lengvasis automobilis VW GOLF, valst. Nr. ( - ), teisiškai registruotas I. J. vardu.

24I. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka šie kilnojamieji daiktai: televizorius „Wharfedal“ su distancinio valdymo pulteliu; televizorius; DVD grotuvas „Sony“; grotuvas „Wharfedale“ su kolonėlėmis; DVD grotuvas „Goodmans“ su priedais; MP3 grotuvas su priedais; videokamera; videomagnetofonas; teleimtuvas „Strong“; garso kolonėlės, 6 vnt.; muzikinis centras „Aiwa“; televizoriaus staliukas, 2 vnt.; CD laikikliai, 2 vnt.; laikrodis; garso kolonėlės „Tevion“; televizoriaus antena; automatinė skalbyklė; mažas šaldytuvas; išlankstomas pietų stalas; garų surinkėjas; juodos spalvos komoda; juodas virtuvinis stalas su 2 kėdėmis; virtuvinis stalas su kėdėmis; arbatinukas „Bon appetit“; mikrobangų krosnelė „Samsung“; mikrobangų krosnelė; minkšti baldai (sofa-lova ir 2 foteliai); odinė sofa; virtuvės baldų komplektas; fotoaparatas; šviestuvas pakabinamas; šviestuvas pastatomas; sieninis laikrodis; langų roletai; užuolaidos su karnizais; prieškambario baldai; grąžtas „Bosh" su priedais; juoda trijų durų (veidrodinė) spinta; 2 puodai ir keptuvė „Bergoff'“; siuvimo mašina „Kohler“.

253. Nepilnametės dukros D. J., a.k. ( - ), gim. ( - ), nuolatinė gyvenamoji vieta nustatoma su motina M. J. jos gyvenamojoje vietoje iki dukra sulauks pilnametystės.

264. Šalys susitaria, kad kompensacija I. J. už jam tenkančią mažesnę turto dalį yra 9174,72 Lt (devyni tūkstančiai vienas šimtas septyniasdešimt keturi litai, 72 ct).

275. Šalys susitaria, kad po santuokos nutraukimo toliau įsipareigojimus kreditoriui AB Parex bankui pagal 2005-05-10 kreditinės kortelės sutartį Nr. ABL/01258 vykdys iki visiškos prievolės įvykdymo asmeniškai M. J.. 6. Šalys susitaria, kad I. J. teiks nepilnametei dukrai D. J. išlaikymą vienkartine išmoka, tai yra I. J. perleidžia dukrai D. J. dalį jam tenkančios kompensacijos – 6650,00 Lt (šešis tūkstančius šešis šimtus litų, 00 ct), kaip išlaikymą vaikui.

28Nuo 2009-06-01 dienos dukrai D. J. iki pilnametystės lieka ( - ), todėl I. J. teikiamo išlaikymo dukrai nuo 2009-06-01 d. iki dukters pilnametystės tektų po 350,00 Lt kas mėnesį (( - )). Nepilnametės dukters lėšų tvarkytoja uzufrukto teise skiriama jos motina M. J..

297. Šalys susitaria, kad I. J. perleidžia M. J. dalį - 824,72 Lt (aštuonis šimtus dvidešimt keturis litus, 72 ct) jam tenkančios kompensacijos, tai yra padengia pusę jam tenkančio įsiskolinimo pagal 2008-05-10kreditinės kortelės sutartį Nr. ABL/0125.

308. Šalys susitaria, kad I. J. perleidžia M. J. dalį – 1700,00 Lt (vieną tūkstantį septynis šimtus litų, 00 ct) jam tenkančios kompensacijos, tai yra padengia pusę jam tenkančių komunalinių mokesčių įsiskolinimo.

319. Šalys susitaria, kad įskaito piniginius įsipareigojimus vienas kito atžvilgiu: I. J. įsipareigojimas sumokėti 6650,00 litų vaiko išlaikymui, įsipareigojimas sumokėti dalį įsiskolinimo - 824,72 Lt pagal 2008-05-10 kreditinės kortelės sutartį Nr. ABL/0125, įpareigojimas sumokėti dalį – 1700,00 Lt komunalinių mokesčių ir M. J. įsipareigojimas sumokėti I. J. 9174,72 litų kompensaciją vienas kito atžvilgiu įskaitomi ir laikoma, kad šalys viena kitos atžvilgiu turtinius įsipareigojimus įvykdžiusios, tai yra M. J. sumokėjusi 9174,72 litų kompensaciją, o I. J. yra įvykdęs įsipareigojimą dėl vaiko išlaikymo ir įsiskolinimų dengimo. Šalys susitaria, kad daugiau jokių turtinių pretenzijų viena kitos atžvilgiu neturi ir neturės.

3210. Šalys su vaiku bendrauja, dalyvauja jo auklėjime abiejų šalių bendru sutarimu.

3311.Po santuokos nutraukimo pareiškėjų pavardės lieka tos pačios: „J.,, ir „J.„.

3412.Pareiškėjai išlaikymo vienas iš kito priteisti neprašo.

35Grąžinti M. J. 132,00 Lt žyminį mokestį, sumokėtą Valstybinei mokesčių inspekcijai 2009-09-30 d.

36Sprendimas per 30 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių miesto apylinkės teisme.

37Sprendimo nuorašą per 3 dienas nuo įsiteisėjimo išsiųsti civilinės metrikacijos skyriui- santuokos nutraukimui užregistruoti.

Proceso dalyviai
1. Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Edita Dambrauskienė,... 2. dalyvaujant pareiškėjai M. J. ir jos atstovei advokatei E. J., atsakovui I.... 3. supaprastinto žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl... 4. ... 5. Pareiškėjai prašyme nurodė, kad susituokė 1982-04-30 Šiaulių miesto... 6. Kreditorius AB „Citadele“ bankas nurodė, kad neprieštarauja, kad būtų... 7. Pareiškėjų prašymas tenkintinas.... 8. Sutuoktinių santuokinis ir šeiminis gyvenimas nutrūkęs, jie gyvena... 9. Vadovaudamasis LR Civilinio proceso kodekso 259-260 str., 263 str., 265 str.,... 11. Prašymą tenkinti.... 12. Nutraukti M. J., gim. ( - ), a.k. ( - ), ir I. J., gim. ( - ), a.k. ( - ),... 13. Patvirtinti pareiškėjų M. J. ir I. J. sudarytą sutartį dėl santuokos... 14. 1. Pareiškėjai santuokos metu bendrosios jungtinės nuosavybės teise įgijo... 15. 1) nekilnojamąjį turtą:... 16. - dviejų kambarių 64,52 kv.m. bendro ploto butą su 7,13 kv.m. ploto rūsiu,... 17. - vieno kambario 29,29 kv.m. bendro ploto butą su 4,42 kv.m. ploto rūsiu,... 18. 2) kilnojamąjį turtą: lengvąjį automobilį VW GOLF, valst. Nr. ( - ),... 19. 2. Šalys santuokos metu įgytą turtą pasidalijo tokiu būdu:... 20. 1) M. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka nekilnojamas turtas - dviejų... 21. M. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka šie kilnojamieji daiktai: garų... 22. 2) I. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka vieno kambario 29,29 kv.m.... 23. I. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka lengvasis automobilis VW GOLF,... 24. I. J. asmeninės nuosavybės teise atitenka šie kilnojamieji daiktai:... 25. 3. Nepilnametės dukros D. J., a.k. ( - ), gim. ( - ), nuolatinė gyvenamoji... 26. 4. Šalys susitaria, kad kompensacija I. J. už jam tenkančią mažesnę turto... 27. 5. Šalys susitaria, kad po santuokos nutraukimo toliau įsipareigojimus... 28. Nuo 2009-06-01 dienos dukrai D. J. iki pilnametystės lieka ( - ), todėl I. J.... 29. 7. Šalys susitaria, kad I. J. perleidžia M. J. dalį - 824,72 Lt (aštuonis... 30. 8. Šalys susitaria, kad I. J. perleidžia M. J. dalį – 1700,00 Lt (vieną... 31. 9. Šalys susitaria, kad įskaito piniginius įsipareigojimus vienas kito... 32. 10. Šalys su vaiku bendrauja, dalyvauja jo auklėjime abiejų šalių bendru... 33. 11.Po santuokos nutraukimo pareiškėjų pavardės lieka tos pačios: „J.,,... 34. 12.Pareiškėjai išlaikymo vienas iš kito priteisti neprašo.... 35. Grąžinti M. J. 132,00 Lt žyminį mokestį, sumokėtą Valstybinei mokesčių... 36. Sprendimas per 30 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių... 37. Sprendimo nuorašą per 3 dienas nuo įsiteisėjimo išsiųsti civilinės...