Byla 2YT-180-439/2018
Dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru susitarimu klausimą

1Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėja Elena Bartulienė,

2rašytinio proceso tvarka nagrinėdama pareiškėjų duomenys neskelbtini ir duomenys neskelbtini prašymą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru susitarimu klausimą.

3Teismas

Nustatė

4Tauragės rajono apylinkės teisme priimtas nagrinėti pareiškėjų duomenys neskelbtini ir duomenys neskelbtini prašymas dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, suinteresuoti asmenys Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR Finansų ministerijos, AB SEB bankas, UAB „duomenys neskelbtini tinklai“, UAB „PZU Lietuvos draudimas, VSDF Šilalės skyrius.

5Teismas 2017 m. liepos 27 d. nutartimi nutarė pareiškėjų pateiktos santuokos nutraukimo teisinių pasekmių sutarties netvirtinti, kadangi ji prieštaravo viešajai tvarkai, iš esmės pažeidė kreditorių AB SEB banko, VSDFV Šilalės skyriaus teises ir teisėtus interesus, o bylą dėl santuokos nutraukimo sustabdė, kol sutuoktiniai sudarys naują teisinių pasekmių sutartį.

6Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 3.53 straipsnio 4 dalyje nurodyta, kad jeigu sutartis dėl santuokos nutraukimo pasekmių prieštarauja viešajai tvarkai ar iš esmės pažeidžia sutuoktinių nepilnamečių vaikų ar vieno sutuoktinio teises ir teisėtus interesus, teismas sutarties netvirtina, o bylą dėl santuokos nutraukimo sustabdo, kol sutuoktiniai sudarys naują sutartį. Jeigu per šešis mėnesius nuo bylos sustabdymo dienos sutuoktiniai neįvykdo teismo nurodymų dėl sutarties turinio, teismas prašymą palieka nenagrinėtą.

7Iš bylos medžiagos matyti, kad pareiškėjai per CK 3.53 straipsnio 4 dalyje nustatytą šešių mėnesių terminą nesudarė ir nepateikė teismui naujos sutarties dėl santuokos nutraukimo teisinių pasekmių, todėl sustabdyta civilinė bylą 2YT-1802-439/2017 atnaujintina ir pareiškėjų prašymas dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru sutikimu paliktinas nenagrinėtu.

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 167 straipsniu, 296 straipsnio 1 dalies 12 punktu, 298 straipsniu,

Nutarė

9Atnaujinti civilinę bylą 2YT-1802-439/2017.

10Palikti nenagrinėtą pareiškėjų duomenys neskelbtini ir duomenys neskelbtini prašymą dėl santuokos nutraukimo abiejų sutuoktinių bendru susitarimu ir jį grąžinti pareiškėjams.

11Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui atskiruoju skundu per Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmus.

Proceso dalyviai