Byla A2.11.-546-373/2012
Dėl smurto artimoje aplinkoje aplinkybių išsiaiškinimo

1Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Laima Dumskienė, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam S. G., išnagrinėjusi S. G., asmens kodas ( - ), gim. ( - ), lietuvio, Lietuvos Respublikos piliečio, nedirbančio, gyv. ( - ), administracinio teisės pažeidimo bylą,

Nustatė

2S. G. 2012-04-28, apie 20.00 val., būdamas neblaivus (2.49 promilės alkoholio), ( - ), nevykdė Utenos apskrities VPK VTS PB vyr. patrulio G. N. ir patrulio R. J. teisėtų reikalavimų vykti į Utenos apskrities VPK dėl smurto artimoje aplinkoje aplinkybių išsiaiškinimo.

3Šiais veiksmais S. G. padarė administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 187 str. 2 d.

4Administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo į bylos nagrinėjimą neatvyko, apie posėdį jam pranešta tinkamai, prašymo atidėti bylos nagrinėjimą negauta. Laikoma, kad S. G. vengia atvykti į teismo posėdį, todėl administracinio teisės pažeidimo byla nagrinėjama jam nedalyvaujant (LR ATPK 272 str. 2 d.).

5S. G. byloje esančiame paaiškinime nurodė, kad dėl pažeidimo gailisi. Jo kaltė padarius administracinį teisės pažeidimą, numatytą LR ATPK 187 str. 2 d., įrodyta: administracinio teisės pažeidimo protokolu, tarnybiniais pranešimais, asmens blaivumo testu.

6Skiriant S. G. administracinę nuobaudą atsižvelgiama į tai, kad nustatyta jo administracinę atsakomybę lengvinanti aplinkybė – nuoširdžiai gailisi padaręs pažeidimą, atsakomybę sunkinanti aplinkybė – teisės pažeidimą padarė būdamas neblaivus.

7Skiriant administracinę nuobaudą, taip pat atsižvelgiama į S. G. asmenybę apibūdinančius duomenis: neteistas (teismų informacinės sistemos LITEKO duomenys), buvo baustas administracine tvarka už KET pažeidimus, alkoholinių gėrimų gėrimą arba girto pasirodymą viešoje vietoje, viešosios rimties trikdymą, rūkymą vietose, kuriose draudžiama tai daryti, baustas už nedidelį chuliganizmą, nedirba. Įvertinus S. G. atsakomybę lengvinančią ir sunkinančią aplinkybes, jo asmenybę apibūdinančius duomenis, jam skirtina administracinė nuobauda - bauda, kurios dydis mažintinas nuo vidurkio iki minimumo (LR ATPK 302str.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 302 str., 224 str., 287 str. 1 d. 1 p., teismas

Nutarė

9S. G., asmens kodas ( - ) pagal LR ATPK 187 str. 2 d. paskirti administracinę nuobaudą – 300 Lt baudą, kurią jis per 40 dienų nuo šio nutarimo įteikimo dienos, o apskundus nutarimą – ne vėliau kaip per 40 nuo pranešimo apie skundą nepatenkinimo dienos, privalo sumokėti į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. LT247300010112394300, „Swedbank“, AB, įmokos kodas 6030.

10Išaiškinti pažeidėjui, kad nustatytu laiku nesumokėta bauda išieškoma LR ATPK 314 str. nustatyta priverstine tvarka, išieškant ir vykdymo išlaidas. Vadovaujantis LR ATPK 313 str. 3 d. pažeidėjas ne vėliau kaip per keturiasdešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos turi teisę kreiptis į baudą paskyrusį teismą dėl paskirtos baudos mokėjimo išdėstymo.

11Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai