Byla e2-13247-793/2019
Dėl skolos priteisimo

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėjas Petras Mineikis,

2dokumentinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės V. Bukauskio individualios įmonės „Aisnega“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „AutoRC Klaipėda“ dėl skolos priteisimo.

3Teismas

Nustatė

4ieškovė kreipėsi į teismą prašydama ieškovės naudai iš atsakovės priteisti 250,00 Eur skolą, 6 proc. dydžio metinių procesinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo dienos iki visiško teismo sprendimo įvykdymo ir ieškovės patirtas bylinėjimosi išlaidas. Ieškovė bylą prašo nagrinėti dokumentinio proceso tvarka.

5Ieškovei prašant ir pagrindus savo reikalavimus rašytiniais įrodymais, byla nagrinėtina dokumentinio proceso tvarka (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 424 straipsnio 1 dalis).

6Teismas

konstatuoja:

7Ieškinys tenkintinas.

8Bylos duomenimis nustatyta, kad ieškovė ir atsakovė sudarė žodinę paslaugų teikimo sutartį, kurios pagrindu ieškovė teikė autoserviso paslaugas atsakovei. Ieškovė 2019 m. birželio 26 d. atsakovei suteikė automobilio kondicionavimo sistemos remonto paslaugas. Už suteiktas paslaugas ieškovė atsakovei pateikė PVM sąskaitą - faktūrą Nr. AVB 1704, kurios vertė 250,00 Eur. Paminėtą PVM sąskaitą – faktūrą atsakovė turėjo pareigą apmokėti per trisdešimt dienų. Terminas atsiskaityti pagal pateiktą sąskaitą suėjo 2019 m. liepos 26 d. Ieškovė kokybiškai atliko paslaugą, tačiau atsakovė pažeidė susitarimo sąlygas ir laiku bei tinkamai už paslaugas su ieškove neatsiskaitė.

9Lietuvos Respublikos civilinis kodekso (toliau – CK) 6.189 straipsnio 1 dalis nustato, kad teisėtai sudaryta ir galiojanti sutartis jos šalims turi įstatymo galią. Sutartis įpareigoja atlikti ne tik tai, kas tiesiogiai joje numatyta, bet ir visa tai, ką lemia sutarties esmė arba įstatymai. CK 6. 200 straipsnio 1 dalyje nurodyta, jog šalys privalo vykdyti sutartį tinkamai ir sąžiningai. CK 6.256 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta sutartinės atsakomybės samprata – kiekvienas asmuo privalo tinkamai ir laiku vykdyti savo sutartines prievoles. Sutarties neįvykdymu laikomos bet kokios iš sutarties atsiradusios prievolės neįvykdymas, įskaitant netinkamą įvykdymą ir įvykdymo termino praleidimą (CK 6.205 straipsnis). CK 6.38 straipsnyje įtvirtinta bendroji norma, kad prievolės turi būti vykdomos sąžiningai, tinkamai ir nustatytais terminais pagal įstatymų ar sutarties nurodymus. CK 6.59 straipsnis nustato draudimą kuriai nors šaliai vienašališkai atsisakyti įvykdyti prievolę ar vienašališkai pakeisti jos įvykdymo sąlygas.

10Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, darytina išvada, kad atsakovė pažeidė savo sutartinę prievolę atsiskaityti su ieškove. Byloje nėra duomenų patvirtinančių, kad atsakovė ieškovei reiškė pretenzijas dėl suteiktų paslaugų kokybės, taip pat, nėra duomenų patvirtinančių, kad atsakovė būtų atsiskaičiusi su ieškove už pastarosios suteiktas paslaugas, todėl ieškovės reikalavimas priteisti iš atsakovės ieškovės naudai 250,00 Eur skolą, kaip pagrįstas - tenkintinas.

11Kai abi sutarties šalys yra verslininkai ar privatūs juridiniai asmenys, tai už termino praleidimą mokamos šešių procentų dydžio metinės palūkanos, jeigu įstatymai ar sutartis nenustato kitokio palūkanų dydžio (CK 6.210 straipsnio 2 dalis). Ieškovei iš atsakovės priteistinos 6 procentų dydžio metinės palūkanos nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo (CK 6.37 straipsnis).

12Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 93 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad šaliai, kurios naudai yra priimtas sprendimas, jos turėtas bylinėjimosi išlaidas teismas priteisia iš antrosios šalies. Šiuo atveju, bylinėjimosi išlaidas sudaro 8,00 Eur žyminis mokestis. Atsižvelgiant į tai, kad ieškovė teikdama teismui ieškinį patyrė bylinėjimosi išlaidų, ieškovės naudai iš atsakovės priteistina 8,00 Eur bylinėjimosi išlaidų suma (CPK 80 straipsnio 1 dalies 7 punktas, 93 straipsnio 1 dalis).

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 150 straipsniu, 262 straipsnio 1 dalimi, 259, 428 straipsniais, teismas

Nutarė

14Ieškinį tenkinti.

15Priteisti iš atsakovės uždarosios akcinės bendrovės „Auto RC Klaipėda“, juridinio asmens kodas ( - ), 250,00 Eur (dviejų šimtų penkiasdešimties Eur 00 ct) skolą, 6 (šešių) procentų dydžio metines palūkanas už priteistą 250,00 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos - 2019 m. lapkričio 20 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei 8,00 Eur (aštuonis Eur 00 ct) bylinėjimosi išlaidų ieškovei V. Bukauskio individualiai įmonei „Aisnega“, juridinio asmens kodas ( - ).

16Atsakovė per dvidešimt dienų nuo šio sprendimo įteikimo dienos privalo įvykdyti sprendimą arba sprendimą priėmusiam teismui raštu pateikti motyvuotus prieštaravimus.

17Jeigu per dvidešimt dienų nuo sprendimo įteikimo dienos prieštaravimai nebus pateikti, preliminarus sprendimas įsiteisės ir jo pagrindu ieškovei galės būti išduotas vykdomasis raštas.

18Preliminarus sprendimas nei apeliacine, nei kasacine tvarka neskundžiamas.

Proceso dalyviai