Byla 2-228-446/2013
Dėl tėvystės nuginčijimo, rašytinio proceso tvarka

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėja Vilma Raščiuvienė, susipažinusi su ieškovo A. G. ieškiniu atsakovei S. J., institucijai, teikiančiai išvadą byloje, Kelmės rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui dėl tėvystės nuginčijimo, rašytinio proceso tvarka

Nustatė

2Ieškovas ieškiniu ginčija savo sūnaus A. J., gimusio 2012 m. liepos 20 d., tėvystę, paršo jį išbraukti iš vaiko gimimo akto įrašo. Iš pateiktos Kelmės rajono apylinkės teismo 2012 m. lapkričio 26 d. nutarties matyti, kad tas faktas, jog jis yra vaiko A. J. tėvas, nustatytas teismo, patvirtinus vaiko tėvo ir motinos sudarytą taikos sutartį.

3Lietuvos Respublikos CK 3.149 str. 2 d. nustatyta, kad vaiko gimimo įraše nurodytų tėvų ar vieno iš jų duomenų, įrašytų remiantis teismo sprendimu, negalima nuginčyti. Vaiko tėvo ar motinos duomenys iš vaiko gimimo įrašo gali būti išbrauti tik panaikinus teismo sprendimą dėl motinystės ar tėvystės nustatymo. Panaikinus tokį sprendimą, iš naujo kelti bylos teisme dėl tėvystės nuginčijimo nebereikia. Tokiu atveju motinos ar tėvo duomenis iš vaiko gimimo įrašo išbraukia civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai, remdamiesi teismo sprendimu, kuriuo panaikinamas sprendimas, nustatantis motinystę ar tėvystę.

4Kadangi teismo nutartis, kuria patvirtinus taikos sutartį, nustatyta, kad ieškovas yra A. J. tėvas, įsiteisėjusi, remiantis šia teismo nutartimi padarytas įrašas apie tėvą vaiko gimimo įraše, ši teismo nutartis nepanaikinta, todėl darytina išvada, kad ieškovo pateiktas ieškinys dėl tėvystės nuginčijimo nenagrinėtinas teisme, jį atsisakoma priimti.

5Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 137 straipsnio 2 dalies 1 punktu, teisėja

Nutarė

6Ieškovo A. G. ieškinį dėl tėvystės nuginčijimo atsisakyti priimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

7Nutartis per septynias dienas nuo jos kopijos gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per Kelmės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai