Byla e2-6270-1032/2018
Dėl skolos priteisimo, išnagrinėjo ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Onninen“ pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Rūta Zubrickaitė,

2rašytinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Onninen“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Plumingas“ dėl skolos priteisimo, išnagrinėjo ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Onninen“ pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo.

3Teismas

Nustatė

4ieškovė kreipėsi su ieškiniu į Klaipėdos apylinkės teismą, prašydama priteisti iš atsakovės 3417,61 Eur skolą, 6 procentų dydžio procesines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei patirtas bylinėjimosi išlaidas.

52018 m. gegužės 15 d. ieškovė pateikė teismui pareiškimą dėl ieškinio atsisakymo. Nurodė, kad atsakovė visiškai patenkino ieškinio reikalavimus (sumokėjo skolą, palūkanas ir bylinėjimosi išlaidas). Pažymėjo, kad procesinės ieškinio atsisakymo ir bylos nutraukimo pasekmės, numatytos Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 294 straipsnyje, yra žinomos ir suprantamos.

6Teismas

konstatuoja:

7bet kurioje proceso stadijoje ieškovas, kreipęsis į teismą, turi teisę raštu ar žodžiu pareikšti teismui, kad jis atsisako ieškinio (Civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 140 straipsnio 1 dalis).

8Kadangi toks atsisakymas nuo ieškinio neprieštarauja imperatyvioms įstatymų nuostatoms ir viešajam interesui pareiškimas tenkintinas, ieškovės atsisakymas nuo ieškinio priimtinas, byla nutrauktina (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 140 straipsnio 1 dalis, 293 straipsnio 1 dalies 4 punktas).

9Ieškovei išaiškintina, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama (Civilinio proceso kodekso 294 straipsnio 2 dalis).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 87, 140, 290 – 291, 293 - 295 straipsniais, teismas

Nutarė

11pareiškimą tenkinti, priimti ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Onninen“ atsisakymą nuo ieškinio atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Plumingas“.

12Civilinę bylą Nr. e2-6270-1032/2018 pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės „Onninen“ ieškinį atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Plumingas“ dėl skolos priteisimo nutraukti.

13Išaiškinti šalims, kad bylą nutraukus, vėl kreiptis į teismą dėl ginčo tarp tų pačių šalių, dėl to paties dalyko ir tuo pačiu pagrindu neleidžiama.

14Nutartis per 7 dienas nuo jos kopijos įteikimo dienos, gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, paduodant atskirąjį skundą per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Proceso dalyviai