Byla e2-17282-535/2016
Dėl skolos priteisimo

1Vilniaus m. apylinkės teismo teisėja Jūratė Gaidytė-Lavrinovič rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo UAB „Senamiesčio ūkis“ ieškinį atsakovui J. B. dėl skolos priteisimo ir

Nustatė

2Ieškovas kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu prašydamas priteisti iš atsakovo 409,10 Eur skolą, 5 proc. metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas.

3Ieškovas nurodė, kad ieškovas UAB „Senamiesčio ūkis“ yra juridinis asmuo teikiantis butų ir kitų patalpų bendro naudojimo objektų administravimo, komunalines ir techninės eksploatacijos priežiūros paslaugas Vilniaus mieste. Atsakovui nuosavybės teise priklauso butas, esantis adresu ( - ). Už ieškovo teikiamas paslaugas atsakovas mokėjo nereguliariai, todėl už patalpas, adresu - ( - ) nuo 2010 m. rugpjūčio mėnesio iki 2016 m. sausio mėnesio imtinai atsakovo skola išaugo iki 399,38 Eur. Nurodė, kad vadovaujantis 2015-04-15 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 390 „Dėl butų ir kitų patalpų savininkų lėšų, skiriamų namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, kaupimo, dydžio apskaičiavimo ir sukauptų lėšų apsaugos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pradėtos skaičiuoti kaupiamosios lėšos, tačiau atsakovas jų nėra sumokėjęs. Todėl, kaip matyti iš Priskaitymo už komunalines paslaugas kaupiamųjų lėšų skola yra 9,72 Eur. Taigi bendra atsakovo įsiskolinimo suma yra - 409,10 Eur.

4Atsakovui ieškinys su priedais ir teismo pranešimas dėl atsiliepimo pateikimo įteikti 2016-04-27. Atsakovas atsiliepimo į pareikštą ieškinį nepateikė, todėl gali būti priimtas sprendimas už akių (CPK 14 str. 4 d.).

5Pagal LR CPK 285 str. 2 d. nuostatas, teismas, priimdamas sprendimą už akių, atlieka formalų byloje pateiktų įrodymų vertinimą, t. y. įsitikina, kad pasitvirtinus šių įrodymų turiniui būtų pagrindas priimti tokį sprendimą.

6Ieškinys tenkintinas.

7Iš teismui pateiktų rašytinių įrodymų matyti, kad UAB „Senamiesčio ūkis“ teikia butų ir kitų patalpų bendro naudojimo objektų administravimo, komunalines ir techninės eksploatacijos priežiūros paslaugas Vilniaus mieste. Atsakovui nuosavybės teise priklauso butas, esantis adresu ( - ). Už ieškovo teikiamas paslaugas atsakovas mokėjo nereguliariai, todėl už patalpas, adresu - ( - ) nuo 2010 m. rugpjūčio mėnesio iki 2016 m. sausio mėnesio imtinai atsakovo skola išaugo iki 399,38 Eur.

8Vadovaujantis 2015-04-15 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 390 „Dėl butų ir kitų patalpų savininkų lėšų, skiriamų namui (statiniui) atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, kaupimo, dydžio apskaičiavimo ir sukauptų lėšų apsaugos tvarkos aprašo patvirtinimo“ pradėtos skaičiuoti kaupiamosios lėšos, tačiau atsakovas jų nėra sumokėjęs. Todėl kaupiamųjų lėšų skola yra 9,72 Eur. Taigi bendra atsakovo įsiskolinimo suma yra - 409,10 Eur. Ši suma priteistina ieškovui iš atsakovo.

9LR CK 6.210 str. 1 d. numato, kad terminą įvykdyti prievolę praleidęs skolininkas privalo mokėti 5 procentų dydžio metines palūkanas. LR CK 6.37 str. 2 d. numato, kad skolininkas privalo mokėti įstatymo nustatyto dydžio palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Todėl ieškovo reikalavimas priteisti iš atsakovo 5 procentų metinių palūkanų nuo bylos teisme iškėlimo dienos nuo įsiskolinimo dydžio yra pagrįstas.

10Ieškovo naudai iš atsakovo priteistinos bylinėjimosi išlaidos – 15 Eur žyminis mokestis ir patirtos teisinės išlaidos – 60,50 Eur (LR CPK 93 str.) (viso – 75,50 Eur bylinėjimosi išlaidų).

11Vadovaudamasis LR CPK 285-286 str. teismas

Nutarė

12Ieškinį patenkinti visiškai.

13Priteisti iš atsakovo J. B., į. k. ( - ) ieškovo UAB „Senamiesčio ūkis“, į. k. 121452134, naudai 409,10 Eur skolą, 5 procentų dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo 2016-03-29 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir 75,50 Eur bylinėjimosi išlaidų.

14Atsakovas, dėl kurio yra priimtas sprendimas už akių, negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 d. nuo sprendimo už akių priėmimo dienos turi teisę pateikti Vilniaus m. apylinkės teismui prašymą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo. Ieškovas turi teisę per 30 d. apskųsti sprendimą Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus m. apylinkės teismą.

Proceso dalyviai