Byla eB2-1838-275/2018
Dėl įmonės įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Danutė Kutrienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios VšĮ Reabilitacijos centro „Aušveita“ administratoriaus UAB „Simpatija“ įgalioto asmens D. G. prašymą dėl įmonės įmonės pabaigos,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismas 2017 m. rugpjūčio 7 d. nutartimi iškėlė VšĮ reabilitacijos centrui „Aušveita“ bankroto bylą ir paskyrė įmonės administratoriumi UAB „Simpatija“.

3Vilniaus apygardos teismo 2017 m. gruodžio 5 d. nutartimi patvirtinti kreditoriniai reikalavimai.

4Vilniaus apygardos teismo 2018 m. sausio 15 d. nutartimi įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas.

5Vilniaus apygardos teismo 2018 m. vasario 9 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto, taip pat nustatyta supaprastinto bankroto proceso trukmė iki 2018-04-26.

6Bankroto administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos ir jos išregistravimo iš Juridinių asmenų registro. Nurodo, kad per bankroto ir likvidavimo laikotarpį buvo užbaigtos įmonės bankroto ir likvidavimo procedūros.

7Bankroto administratorius apie posėdžio vietą ir laiką yra informuotas, kreditoriams apie teismo posėdžio vietą ir laiką pranešta tinkamai, pateikti tai patvirtinantys įrodymai.

8Prašymas tenkintinas.

9Įmonės administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė teismui 2018 m. vasario 27 d. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Trakų rajono agentūros pažymą, kurioje nurodyta, kad agentūra duomenų apie bankrutavusio VšĮ reabilitacijos centro „Aušveita“ sukauptas atliekas ir užterštą dirvožemį ar gruntą neturi. Bankrutavusi VšĮ reabilitacijos centras „Aušveita“ turto ir lėšų atsiskaityti su kreditoriais neturi. Vykdydamas bankroto procedūras, administratorius nustatė, kad įmonė įregistruota 1998 metais. Finansinės atskaitomybės dokumentų nėra teikusi. Registrų duomenimis įmonės vardu nekilnojamas turtas neregistruotas. Iškėlus bankroto bylą įmonėje apdraustųjų darbuotojų nebuvo. Byloje nebuvo duomenų, kad įmonės nuosavybės teise valdytų kokį nors kitą materialų turtą, vykdytų veiklą, gautų pajamas. Dėl to, įmonei taikytas supaprastintas bankroto procesas. Kadangi įmonė jokio turto nebeturi, pajamų gauti nėra iš kur, todėl pilna apimtimi atsiskaityti su administratoriumi ir kreditoriais nėra galimybės. Administratorius atliko visas procedūras likviduojant bankrutavusią įmonę, kaip tai numato LR ĮBĮ 33 str.

10Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos. Esant nurodytoms aplinkybėms, vadovaujantis LR Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, priimtinas sprendimas dėl bankrutavusios VšĮ reabilitacijos centro „Aušveita“ įmonės pabaigos.

11Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 259 str., 263-270 str., Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio ketvirtąja dalimi,

Nutarė

12Bankrutavusios VšĮ reabilitacijos centro „Aušveita“ administratoriaus UAB „Simpatija“ įgalioto asmens prašymą dėl įmonės pabaigos tenkinti.

13Bankrutavusios VšĮ reabilitacijos centro „Aušveita“ (į.k. 181221235) veiklą pripažinti pasibaigusia ir išregistruoti ją iš juridinių asmenų registro.

14Pavesti bankrutavusios VšĮ reabilitacijos centro „Aušveita“ administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d.

15Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai