Byla 2-1352-776/2012
Dėl termino palikimui priimti pratęsimo

1Šiaulių rajono apylinkės teismo teisėjas Erminijus Baziulis, susipažinęs su pareiškėjos V.A. pareiškimu suinteresuotiems asmenims: Šiaulių rajono savivaldybei, Valstybinei mokesčių inspekcijai, dėl termino palikimui priimti pratęsimo,

Nustatė

2Pareiškėja V.A. prašo pratęsti terminą palikimui, atsiradusiam po jos vyro J.A. mirties, priimti.

3LR CPK 576 str. 2 d. numato, kad pareiškimas dėl praleisto įstatymų nustatyto termino atnaujinimo paduodamas tam apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje turi būti atliktas teisinę reikšmę turintis veiksmas.

4LR CK 5.50 str. 2 d. numato, kad įpėdinio pareiškimas apie palikimo priėmimą turi būti paduodamas palikimo atsiradimo vietos notarui, taigi šis teisinę reikšmę turintis veiksmas turi būti atliekamas atitinkamo notaro biure. Vadinasi, pareiškimas dėl CK 5.50 straipsnyje nustatyto termino palikimui priimti atnaujinimo (CK 5.57 str.) turi būti paduodamas ne apylinkės teismui, kurio veiklos teritorijoje yra palikimo buvimo vieta, o apylinkės teismui pagal notaro, į kurį įpėdiniui reikia kreiptis su pareiškimu apie palikimo priėmimą, biuro buvimo vietą. Pareiškėja su pareiškimu dėl palikimo priėmimo turės kreiptis į Šiaulių rajono 2-ąjį notarų biurą, esantį Dvaro g. 52, Šiaulių mieste.

5Iš aptarto matyti, kad pareiškėjos V.A. pareiškimas yra neteismingas Šiaulių rajono apylinkės teismui. Pareiškimas dėl praleisto įstatymo nustatyto termino atnaujinimo palikimui, atsiradusiam po J.A. mirties, priimti, turi būti paduodamas Šiaulių miesto apylinkės teismui, todėl jį priimti atsisakytina.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 137 str. 2 d. 2 p., 576 str. 2 d., teismas,

Nutarė

7Pareiškėjos V.A. pareiškimą suinteresuotiems asmenims: Šiaulių rajono savivaldybei, Valstybinei mokesčių inspekcijai, dėl termino palikimui priimti pratęsimo, atsisakyti priimti.

8Pareiškėja su tuo pačiu pareiškimu turi teisę kreiptis į Šiaulių miesto apylinkės teismą.

9Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant Šiaulių rajono apylinkės teisme.

Proceso dalyviai