Byla B2-1091-798/2015
Dėl bankrutavusios UAB „PRPC“ veiklos pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Antanas Rudzinskas,

2sekretoriaujant R. S.,

3viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą dėl bankrutavusios UAB „PRPC“ veiklos pabaigos,

Nustatė

4Vilniaus apygardos teismas 2014 m. sausio 13 d. nutartimi iškėlė bankroto bylą UAB „PRPC“, bankroto administratoriumi paskyrė UAB „Viresita“, taikė supaprastintą bankroto procesą. Vilniaus apygardos teismo 2014 m. balandžio 1 d. nutartimi buvo patvirtintas kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas, 2014 m. gruodžio 23 d. nutartimi šis sąrašas patikslintas. Vilniaus apygardos teismo 2014 m. balandžio 23 d. nutartimi pripažino BUAB „PRPC“ bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto bei patvirtino supaprastinto bankroto proceso trukmę.

5Teisme gautas bankroto administratoriaus prašymas dėl BUAB „PRPC“ veiklos pabaigos. Prašyme bankroto administratorius nurodo, kad BUAB „PRPC“ bankroto proceso metu gautos lėšos panaudotos administratoriaus ir dalies kreditorių reikalavimams patenkinti, daugiau lėšų ar turto nėra, o Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos departamento Vilniaus miesto agentūra pretenzijų dėl nesutvarkytų atliekų, užteršto dirvožemio ir grunto neturi.

6Suinteresuotiems asmenims apie posėdžio laiką ir vietą pranešta, atsiliepimų negauta.

7Prašymas dėl įmonės pabaigos tenkintinas.

8Vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalimi po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regioninio departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

9Kaip matyti iš bylos duomenų BUAB „PRPC“ nerealizuoto turto ar nepanaudotų lėšų neturi, debitorinių įsiskolinimų nėra. Nepatenkintų kreditorių finansinių reikalavimų suma iš viso yra 818 154,33 €. Iš Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2014-02-14 pažymos Nr. VR-14.6-1853 matyti, kad agentūra duomenų, jog BUAB „PRPC“ yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas, neturi. Esant tokioms aplinkybėms, kai įmonė turto neturi, teismas daro išvadą, kad yra pagrindas likviduotą dėl bankroto BUAB „PRPC“ pripažinti pasibaigusia.

10Pagal Lietuvos Respublikos ĮBĮ 131 str. 4 d., teismas tvirtina įmonės bankroto proceso metu sudarytas metines finansines ataskaitas (balansą ir pelno (nuostolių) ataskaitą), todėl administratoriaus pateiktas įmonės likvidavimo pabaigos balansas yra tvirtintinas (b. l. 128).

11Atsižvelgiant į šias aplinkybes, vadovaujantis ĮBĮ 32 str. 4 d., bankroto administratoriaus įgalioto asmens prašymas tenkintinas ir priimtinas sprendimas dėl BUAB „PRPC“ pabaigos.

12Teismas, vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso 259, 260, 263, 270 straipsniais, Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi,

Nutarė

13Bankrutavusios UAB „PRPC“ bankroto administratoriaus UAB „Viresita“ įgalioto asmens P. P. prašymą tenkinti.

14Pripažinti UAB „PRPC“ (į. k. 300044302) pabaigą.

15Pavesti įmonės administratoriui atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 5 dalyje.

16Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai