Byla N2-474-786/2008

1Anykščių rajono apylinkės teismo teisėja Vitalija Ragauskienė, sekretoriaujant Nijolei Kriauzienei, dalyvaujant ieškovės atstovui advokatui Vidmantui Žilinskui, atsakovui V. R., institucijos, teikiančios išvadą Anykščių rajono savivaldybės administracijos VTAT atstovei L. Zukienei, nedalyvaujant ieškovei L. G., viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės L. G. ieškinį atsakovui V. R. dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo priteisimo, ir

Nustatė

2Ieškovė kreipėsi į teismą nurodė, kad 2006 m. pabaigoje susipažino su atsakovu. Draugavo apie du mėnesius, turėjo intymių santykių. 2007 m. rugsėjo 13 d. jai gimė sūnus A. G.. Atsakovas nenori pripažinti A. G. savo sūnumi. Prašo pripažinti, kad jos sūnaus A. G., gim. 2007 m. rugsėjo 13 d., biologinis tėvas yra atsakovas V. R. ir priteisti iš atsakovo išlaikymą sūnui A. G., gim. 2007-0913 po 250 Lt kas mėnesį ir įsiskolinimą. Prašė skirti teismo genonominę – daktiloskopinę ekspertizę tėvystei nustatyti.

32008-06-13 teisme gautas atsakovo atsiliepimas į ieškinį, kur jis nesutinka su ieškovės ieškiniu, paršo jį atmesti. Sutinka, kad būtų paskirta ekspertizė tėvystei nustatyti.

42008 m. liepos 8 d. nutartimi buvo paskirta tėvystės nustatymo ekspertizė. Ekspertizė atlikta 2008 m. liepos 28 d. Ekspertizės akto Nr. ES 178/08(01) išvadoje nurodyta, kad V. R. nėra vaiko A. G., a. k. ( - ) tėvas.

5Bylos nagrinėjimo metu ieškovės L. G. atstovas pateikė prašymą ir nurodė, kad ieškovė atsiima savo ieškinį atsakovui V. R. dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo priteisimo ir civilinę bylą prašo palikti nenagrinėtą. A. V. ( - ) posėdžio metu neprieštaravo ieškovės prašymui.

6Prašymas tenkintinas

7Pagal ( - ) str. ieškovas turi teisę atsiimti pateiktą ieškinį tol, kol teismas ieškinio nuorašo neišsiuntė atsakovui. Vėliau ieškinį galim atsiimti tik turint atsakovo sutikimą. Atsižvelgiant į tai, kad ieškovė pateikė prašymą palikti ieškinį nenagrinėtą, o atsakovas sutiko, ieškinys paliekamas nenagrinėtas.

8Vadovaujantis LR CPK 87, 139 str., 290 str., teisėja

Nutarė

9ieškovės L. G. ieškinį atsakovui V. R. dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo priteisimo palikti nenagrinėtą.

10Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai