Byla 2-1331-231/2015
Dėl globos nustatymo, globėjo paskyrimo R. I

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Česlava Malinovska, sekretoriaujant Marijonai Jankauskienei, dalyvaujant Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus atstovui A. G., globėju skirtinam asmeniui I. I., R. I. atstovei advokatei R. V., žodinio proceso tvarka išnagrinėjo bylą dėl globos nustatymo, globėjo paskyrimo R. I. ir

Nustatė

2Trakų rajono apylinkės teismo 2015-03-16 sprendimu R. I., a.k. ( - ) gyv. ( - ) pripažintas neveiksniu.

3Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus atstovė A. G. prašė R. I. nustatyti nuolatinę globą ir jo globėju skirti kartu gyvenančią jo motina I. I.. Atstovė nurodė, kad šeimoje R. I. skiriama daug dėmesio, juo labai rūpinasi, jis gyvena atskirame kambaryje nuosavame name kartu su savo tėvais..

4I. I. prašymą dėl globos nustatymo ir ją skyrimo sūnaus globėja pilnai palaikė ir nurodė, kad sūnus Rytis yra neįgalusi, jam reikalinga pastovi priežiūra. Jie gyvena motinai priklausančiame name. Sūnus vaikšto, pats pavalgo, tačiau visiškai nesiorientuoja aplinkoje, jam reikia padėti apsirengti, jį prižiūrėti, todėl jau 25 metus juo pastoviai rūpinasi.

5Nurodė, kad globėjo teisės ir pareigos jai yra žinomos.

6Advokatė R. V. prašo nustatyti globą R. I. ir skirti I. I. jo globėja.

7Pareiškimas tenkintinas.

8Siekiant įgyvendinti, apsaugoti ir apginti pripažinto neveiksniu R. I. teises ir teisėtus interesus, jam steigiama globa ir jo globėju skirtina jo motina I. I., kuri yra sveika, gyvena su sutuoktiniu S. I., kuris dirba, I. I. nebuvo teista, nebausta administracinėmis nuobaudomis.

9Iš 2015-03-23 buities tyrimo akto matyti, kad I. I. atitinka globėjui keliamus reikalavimus, todėl ją tikslinga paskirti savo sūnaus R. I. globėja.

10Kartu gyvenantis sutuoktinis S. I. sutinka, kad jo žmona I. I. būtų sūnaus R. I. globėja. Pati I. I. sutinka būti savo sūnaus Ryčio globėja. I. I. atitinka visus reikalavimus, keliamus globėjui, jai yra išaiškintos globėjo teisės ir pareigos. Kitų asmenų, norinčių būti R. I. globėju, nėra.

11Tokiu būdu, atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes bei išklausius socialinės paramos skyriaus atstovės, I. I. pasisakymų, I. I. skirtina R. I. globėja.

12Vadovaudamasis LR CPK 5, 176-177, 505-508 str., CK 3.238, 3.242, 3.245 str., teismas

Nutarė

13Įsteigti R. I., a.k. ( - ) gyv. ( - ), nuolatinę globą.

14R. I. globėja skirti I. I., a.k. ( - ) gyv. ( - ).

15Nutartį vykdyti skubiai.

16Nutartis per 7 dienas gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą atskiruoju skundu.

Proceso dalyviai