Byla 2-4182-340/2011
Dėl skolos priteisimo, tretysis asmuo V. O

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Tatjana Žukauskienė, rašytinio proceso tvarka susipažinusi su ieškovo UAB „Regrista“ ieškiniu atsakovui IĮ „Constraktus“ dėl skolos priteisimo, tretysis asmuo V. O.,

Nustatė

2ieškovas UAB „Regrista“ kreipėsi į teismą prašydamas priteisti iš atsakovo IĮ „Constraktus“ 120 400 Lt sumą; 6 procentų metines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas. Taip pat pateikė prašymą atleisti ieškovą nuo viso žyminio mokesčio ar jo dalies sumokėjimo; netenkinus prašymo atleisti nuo dalies ar viso žyminio mokesčio sumokėjimo, atidėti žyminio mokesčio sumokėjimą iki teismo sprendimo priėmimo.

3Vilniaus apygardos teismas 2011-01-27 nutartimi ieškovo UAB „Registra“ prašymo dėl žyminio mokesčio sumokėjimo atidėjimo/atleidimo netenkino ir nustatė ieškovui terminą iki 2011-02-17 sumokėti 3 408 Lt dydžio žyminį mokestį bei pateikti teismui tai patvirtinančius dokumentus.

4Nutartis buvo siųsta ieškovui jo ieškinyje nurodytu adresu bei įmonės registracijos adresu, tačiau korespondencija abiem atvejais grįžo neįteikta, su žyma – „neatsiėmė“. Nutartis 2011-03-02 įteikta įmonės vadovui, jo gyvenamosios vietos adresu. Vadovaujantis CPK 7 str. dalyvaujantys byloje asmenys privalo sąžiningai naudotis ir nepiktnaudžiauti jiems priklausančiomis procesinėmis teisėmis, rūpintis greitu bylos išnagrinėjimu. CPK 115 str. 3 d. numato, kad tuo atveju, jei dalyvaujantis byloje asmuo, pateikęs procesinį dokumentą, pagal teismo nurodymus ir nustatytu terminu nepašalina trūkumų, procesinis dokumentas laikomas nepaduotu ir teisėjo nutartimi grąžinamas jį padavusiam asmeniui. Kadangi ieškovas nustatytu terminu ieškinio trūkumų nepašalino, jo ieškinys laikytinas nepaduotu. Teismas išaiškina, jog ieškinio grąžinimas neužkerta ieškovui kelio pašalinus trūkumus vėl kreiptis su ieškiniu į teismą.

5Teismas, vadovaudamasis CPK 111 str., 115 str., 135 str., 138 str.,

Nutarė

6Ieškovo UAB „Regrista“ ieškinį atsakovui IĮ „Constraktus“ dėl skolos priteisimo, tretysis asmuo V. O., laikyti nepaduotu ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

7Nutartis gali būti skundžiama per septynias dienas nuo nutarties nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą

Proceso dalyviai