Byla e2-93-847/2016
Dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo pagal ieškovo UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ ieškinį atsakovui D. R

1Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Valentina Paliulionienė, sekretoriaujant Linai Strautininkienei, nedalyvaujant ieškovo atstovui ir atsakovui D. R., teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą dėl skolos, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo pagal ieškovo UAB „Lietuvos dujų tiekimas“ ieškinį atsakovui D. R. ir

Nustatė

2Ieškovas ieškiniu prašo priteisti iš atsakovo 256,87 EUR skolos už sunaudotas gamtines dujas ir suteiktas paslaugas, 5% metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir bylinėjimosi išlaidas – 15 EUR žyminio mokesčio ir 0,87 EUR už Gyventojų registro tarnybos pažymą.

3Ieškovo atstovas į teismo posėdį neatvyko, tačiau 2016-02-17 d. prašyme nurodo, kad tuo pat metu dalyvaus kitos civilinės bylos nagrinejime kitame mieste, todėl prašo bylą nagrinėti jam nedalyvaujant.

4Atsakovas į teismo posėdį neatvyko ir iki teismo posėdžio pradžios nepateikė dokumento, pateisinančio savo neatvykimą, nors apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką jam pranešta tinkamai - viešo paskelbimo būdu. Todėl byla išnagrinėta šalims nedalyvaujant.

5Iš atsakovo be pateisinamos priežasties įstatymo nustatyta tvarka bei terminu ir per protingą terminą jam pasibaigus nebuvo gauta atsiliepimo į ieškovo ieškinį, nors atsakovui procesiniai dokumentai įteikti tinkamai (viešo paskelbimo būdu), todėl priimamas sprendimas už akių, nes yra ieškovo prašymas (LR CPK 142 str. 4 d.).

6Priimdamas sprendimą už akių, teismas atlieka formalų pateiktų ir nurodytų įrodymų vertinimą (LR CPK 285 str. 2 d.)

7Ieškinys tenkintinas visiškai.

8Pateikti duomenys rodo, kad 2006-09-01 AB „Lietuvos dujos“ ir atsakovas sudarė Gamtinių dujų pirkimo-pardavimo sutartį Nr. ( - ), kurios pagrindu atsakovui buvo tiekiamos gamtinės dujos adresu ( - ) ir teikiamos kitos sutartyje Sutartyje numatytos paslaugos, o atsakovas įsipareigojo saugiai vartoti tiekiamas dujas, laiku ir teisingai pagal skaitiklio rodmenis deklaruoti suvartotą dujų kiekį ir mokėti patvirtintomis kainomis, sutartyje nustatytais terminais ir tvarka. Atsakovas minėtame bute nuo 1996-01-30 d. yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą. 2014-10-15 pradinis kreditorius - AB „Lietuvos dujos“ Įmonės dalies pirkimo-pardavimo sutartimi ieškovui perleido turtinį kompleksą (įmonės dalį), t.y. gamtinių dujų tiekimo veiklą su jai priskirtu turtu, teisėmis ir pareigomis, kartu perėmė teises ir pareigas, susijusias su gamtinių dujų tiekimu buitiniams ir nebuitiniams vartotojams bei su tuo susijusią veiklą, taigi ir turimus finansinius reikalavimus į skolininką (atsakovą) už tinkamai neįvykdytą prievolę pagal sutartį su pradiniu kreditoriumi. Atsakovas naudojosi ieškovo teikiamomis paslaugomis, tačiau už jas neatsiskaitė, į ieškovo siųstus įspėjamuosius raštus nereagavo, todėl dujų tiekimas 2015-10-27 d. buvo nutrauktas. Savo prisiimtų sutartinių įsipareigojimų atsakovas tinkamai neįvykdė, todėl už 2014-12-01 – 2015-11-30 laikotarpį yra įsiskolinęs 256,87 EUR skolos, kuri priteistina ieškovui (skolos susidarymo detalizacija, LR CK 6.38 str. 1 d., 6.63 str. 1 d. 1-2 p., 6.200 str., 6.205 str., 6.256 str. 1 d., Sutarties 4.1, 4.2, 6-8 punktai).

9LR CK 6.37 str. 2 d., 6.210 str. 1 d. nustato, kad atsakovas privalo mokėti ieškovui 5% metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, todėl jos priteistinos iš atsakovo.

10Taip pat iš atsakovo priteistinos ir ieškovo visos turėtos bylinėjimosi išlaidos – 15 EUR žyminis mokestis ir 0,87 EUR už Gyventojų registro tarnybos pažymą (LR CPK 80 str. 1 d. 1 p. ir 9 p., 7 d., 93 str. 1 d.).

11Kadangi iš atsakovo turėtų būti priteistos 2,74 EUR procesinių dokumentų įteikimo išlaidos valstybei, o įstatymas nustato, kad jeigu iš šalies pagal šį straipsnį į valstybės biudžetą išieškotina bendra suma yra mažesnė už teisingumo ministro kartu su finansų ministru nustatytą minimalią valstybei priteistiną bylinėjimosi išlaidų sumą – 3 EUR, tokia suma iš atsakovo nepriteistina (LR CPK 96 str. 6 d.).

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 262 straipsnio 2 dalimi, 285 straipsnio 1-2 dalimis, 5-7 dalimis, 286 straipsniu, teismas

Nutarė

13Ieškinį tenkinti visiškai. Priteisti iš atsakovo D. R., a.k. ( - ) du šimtus penkiasdešimt šešis eurus aštuoniasdešimt septynis euro centus skolos, 5% metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme 2016-01-04 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo ir penkiolika eurų aštuoniasdešimt septynis euro centus bylinėjimosi išlaidų ieškovui UAB „Lietuvos dujų tiekimas“, įmonės kodas ( - ), esančiam ( - ).

14Atsakovas negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Biržų rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo, atitinkantį LR CPK 80 str. 3 d. ir 287 straipsnio reikalavimus.

15Ieškovas per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Panevėžio apygardos teismui per Biržų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai