Byla 2KT-105/2012
Dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo l. e. Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigas Henrichas Jaglinskis, spręsdamas atsakovo A. S. pareiškimo dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo priėmimo klausimą,

Nustatė

2Vilniaus apygardos teisme 2012 m. birželio 7 d. gautas atsakovo A. S. pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo civilinėje byloje Nr.2-5376-866/2012.

3Pareiškimą atsisakytina priimti Vilniaus apygardos teisme.

4Atsižvelgiant į tai, kad pagal Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 287 straipsnio pirmąją dalį pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo paduodamas sprendimą už akių priėmusiam teismui, atsakovas pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo turi pateikti sprendimą priėmusiam Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui, o ne apeliacinės instancijos – Vilniaus apygardos teismui. Dėl šių priežasčių pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo atsisakytina priimti Vilniaus apygardos teisme (CPK 115 str. 6 d.).

5Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 7 straipsnyje įtvirtintu proceso koncentracijos ir ekonomiškumo principu, pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo, atsisakius jį priimti Vilniaus apygardos teisme, ne grąžinamas jį padavusiam asmeniui, o persiunčiamas Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui.

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 115 straipsnio šeštąja dalimi ir 7 straipsniu,

Nutarė

7Atsisakyti priimti atsakovo A. S. pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo Vilniaus apygardos teisme.

8Persiųsti pareiškimą Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai