Byla B2-2060-392/2015
Dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus ieškinį dėl bankroto bylos atsakovui D. T. IĮ iškėlimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Virginijus Kairevičius, sekretoriaujant Santai Guiskytei, viešame teismo posėdyje išnagrinėjęs bankrutavusios D. T. IĮ administratoriaus UAB „Būrai“ prašymą dėl įmonės pabaigos civilinėje byloje pagal ieškovo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus ieškinį dėl bankroto bylos atsakovui D. T. IĮ iškėlimo,

Nustatė

2Teisme gautas administratoriaus UAB „Būrai“ prašymas dėl bankrutavusios D. T. IĮ pabaigos. Šiame prašyme nurodyta, kad būtinieji bankroto proceso veiksmai yra atlikti, užbaigti bankroto procesą kliūčių nėra. 2015-01-19 įvykusio D. T. IĮ kreditorių susirinkimo metu administratorius buvo įpareigotas kreiptis į Vilniaus apygardos teismą su prašymu dėl bankrutavusios D. T. IĮ pabaigos. Administratorius pateikė teismui nurodyto kreditorių susirinkimo protokolą Nr. 3, LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros 2014-12-10 pažymą „Dėl įmonės išregistravimo iš įmonių registro“ Nr. VR-13.6-528.

3Į teismo posėdį, apie kurį pranešta, nei administratoriaus, nei kreditoriaus atstovai neatvyko, bylą prašė nagrinėti jiems nedalyvaujant.

4Prašymas tenkintinas.

5Vilniaus apygardos teismo 2014-01-31 nutartimi D. T. IĮ iškelta bankroto byla, įmonės administratoriumi paskirta UAB „Būrai“.

6Vilniaus apygardos teismo 2014-02-20 nutartimi patvirtinta bankrutuojančios D. T. IĮ administravimo išlaidų sąmata.

7Vilniaus apygardos teismo 2014-04-29 nutartimi patvirtintas bankrutuojančios D. T. IĮ kreditorių ir jų kreditorinių reikalavimų sąrašas.

8Vilniaus apygardos teismo 2014-06-09 nutartimi bankrutuojanti D. T. IĮ pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

9Bylos medžiaga patvirtina, kad įmonė veiklos nebevykdo, jos mokumas neatstatytas. Nepadengta bendrovės kreditorinių reikalavimų dalis sudaro 3 408,2 Eur. Įmonė turto neturi. 2015-01-19 įvykusio kreditorių susirinkimo metu buvo nutarta įpareigoti bankroto administratorių kreiptis į Vilniaus apygardos teismą su prašymu dėl bankrutavusios D. T. IĮ pabaigos. Iš teismų informacinės duomenų bazės LITEKO matyti, kad neišnagrinėtų bylų, susijusių su bankrutavusia įmone, kituose teismuose nėra. LR Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Ukmergės rajono agentūros 2014-12-10 pažymoje „Dėl įmonės išregistravimo iš įmonių registro“ Nr. VR-13.6-528 nurodyta, jog Agentūra pretenzijų likviduojamai D. T. IĮ neturi.

10Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas laiko, kad LR Įmonių bankroto įstatymo nustatytos bankroto procedūros bendrovės atžvilgiu iki sprendimo dėl įmonės pabaigos stadijos yra atliktos.

11Esant tokioms aplinkybėms, pripažintina, kad yra įvykdyti LR Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. reikalavimai ir yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

12Vadovaudamasis LR Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 4 d. ir 5 d., CPK 259 str. – 268 str., teismas

Nutarė

13Pripažinti bankrutavusios D. T. IĮ (j. a. k. ( - )) veiklą pasibaigusia.

14Pavesti administratoriui UAB „Būrai“ atlikti veiksmus, numatytus LR Įmonių bankroto įstatymo 32 str. 5 d. bei informuoti kreditorius apie priimtą sprendimą.

15Sprendimas per 30 dienų nuo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai