Byla N2-857-804/2012
Dėl tėvystės nuginčijimo

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėjas Ričardas Prašmuntas sekretoriaujant Nijolei Blaževič, dalyvaujant ieškovei D. Z., atsakovui A. Z., trečiajam asmeniui V. K., Elektrėnų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovei A. G.,

2viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės D. Z. ieškinį atsakovui A. Z., trečiajam asmeniui V. K. dėl tėvystės nuginčijimo ir

Nustatė

3ieškovė prašė pripažinti, kad atsakovas nėra nepilnamečio vaiko E. Z., gim. ( - ), tėvas, o jis – jo sūnus, taip pat panaikinti minėto vaiko gimimo liudijime įrašą apie tėvą. Nurodė, kad šalys susituokė ( - ). Nuo 2010 metų lapkričio mėnesio šalys kartu negyvena. Iki šalių santuokos nutraukimo ieškovė gyveno kartu su trečiuoju asmeniu, kuris ir yra nepilnamečio vaiko E. Z., gim. ( - ), biologinis tėvas. Šalių santuoka nutraukta ( - ). Kadangi vaikas gimė šalims būnant santuokoje, todėl gimimo liudijime vaiko tėvu buvo įrašytas atsakovas.

4Atsakovas su ieškiniu sutiko. Prašė jį tenkinti.

5Tretysis asmuo su ieškiniu sutiko. Nurodė, kad jis yra nepilnamečio vaiko E. Z., gim. ( - ), biologinis tėvas.

6Elektrėnų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius su ieškiniu sutiko.

7Ieškinys tenkintinas.

8Nuginčyti tėvystę, kai vaikas gimė susituokusiems tėvams arba nepraėjus daugiau kaip trims šimtams dienų po santuokos pabaigos, galima tik įrodžius, kad asmuo negali būti vaiko tėvas (CK 3.150 str. 1 d.).

9Iš ieškovės paaiškinimų matyti, kad atsakovas nėra nepilnamečio vaiko E. Z., gim. ( - ), tėvas. Atsakovas šios aplinkybės neginčijo ir su ieškovės paaiškinimais sutiko.

10Tretysis asmuo paaiškinimus patvirtino ir nurodė, kad jis yra nepilnamečio vaiko E. Z., gim. 2011-08-09, tėvas.

11Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, ieškinys pagrįstas, todėl tekintinas visiškai.

12Iš atsakovo valstybei priteistina 14,00 Lt bylinėjimosi išlaidų (išlaidų, susijusių su procesinių dokumentų įteikimu).

13Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 93, 96, 268, 284, str. str., 376 str. 3 d., 394-399 str. str., teismas

Nutarė

14ieškinį patenkinti.

15Pripažinti, kad A. Z., a.k. ( - ) nėra nepilnamečio vaiko E. Z., , a.k. ( - ) tėvas, o vaikas E. Z. nėra A. Z. sūnus.

16Pripažinti negaliojančiu ( - ) d. gimimo liudijimo įrašą, išduotą Trakų rajono civilinės metrikacijos skyriaus, ta apimtimi, kad A. Z., a.k. ( - ) yra nepilnamečio vaiko E. Z., , gimusio Trakuose, tėvas.

17Priteisti iš A. Z. 14,00 Lt bylinėjimosi išlaidų valstybei.

18Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per šį apylinkės teismą.

Proceso dalyviai