Byla L2-2993-436/2010
Dėl skolos, delspinigių, palūkanų priteisimo iš skolininko restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės „Norekso valdos“priėmimo klausimą

1Kauno apygardos teismo teisėjas Arūnas Rudzinskas, rašytinio proceso tvarka, spręsdamas kreditoriaus Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos pareiškimo dėl skolos, delspinigių, palūkanų priteisimo iš skolininko restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės „Norekso valdos“priėmimo klausimą,

Nustatė

2Kreditorius Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija kreipėsi į teismą su pareiškimu išduoti teismo įsakymą dėl 650 Lt skolos, 0,2 delspinigių nuo nesumokėtos sumos už kiekvieną pradelstą dieną, 5 procentų metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo išieškojimo iš skolininko RUAB „Norekso valdos“.

3Pareiškimas atsisakytinas priimti.

4Bylų dėl teismo įsakymo išdavimo nagrinėjimo ypatumai įtvirtinti LR CPK XXIII skyriuje.

5CPK 435 str. 2 dalies 1 punkte nustatyta, kad teismas nutartimi atsisako priimti pareiškimą, jeigu pareiškimas neatitinka bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir formai, ir CPK 433 str. numatytų reikalavimų. CPK 433 straipsnio 1 dalies 4 punkte nustatyta, kad pareiškime dėl teismo įsakymo išdavimo turi būti nurodytas reiškiamas reikalavimas ir jo faktinis pagrindas.

6Kreditorius Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo prašo priteisti iš skolininko RUAB „Norekso valdos“ 650 Lt skolą, 0,2 delspinigius nuo nesumokėtos sumos už kiekvieną pradelstą dieną, 5 procentų metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo įsakymo visiško įvykdymo. Savo reikalavimą dėl 0,2 proc. delspinigių priteisimo kreditorius grindžia sutarties Nr. ( - ) 4.4 punktu. Tačiau kreditorius teismui nenurodo už kokį laikotarpį turi būti skaičiuojami delspinigiai, nenurodyta konkreti prašoma priteisti delspinigių suma. Pažymėtina, kad sutarties Nr. ( - ), kuria remiantis kreditorius grindžia savo reikalavimą dėl delspinigių priteisimo, 4.1 punkte numatyta, kad užsakovas įsipareigoja apmokėti vykdytojo pateiktas sąskaitas-faktūras ne vėliau kaip per 30 dienų nuo sąskaitos išrašymo dienos. Tuo tarpu PVM sąskaitoje –faktūroje Nr. GS1Nr. ( - ), kuria remiantis taip pat grindžiamas kreditoriaus reikalavimas, numatytas apmokėjimo terminas 2009-12-26 (PVM sąskaitos faktūros data 2009-12-16). Kreditoriui nenurodžius laikotarpio, už kurį turi būti skaičiuojami delspinigiai, teismas negali apskaičiuoti priteistinų delspinigių dydžio.

7Įvertinęs šias aplinkybes, teismas sprendžia, jog kreditoriaus pareiškimas atsisakytinas priimti kaip nepilnai atitinkantis pareiškimo dėl teismo įsakymo išdavimo reikalavimus (CPK 433 str. 1 d. 4 p., 435 str. 2 d. 4 p.).

8Kadangi trūkumų šalinimo institutas teismo įsakymo išdavimo procese netaikytinas, todėl esant nurodytoms aplinkybėms, kreditoriaus pareiškimas atsisakytinas priimti kaip nepagrįstas (CPK 435 straipsnio 2 dalies 4 punktas).

9Pašalinus kliūtis, sudariusias pagrindą atsisakyti priimti pareiškimą, kreditorius turi teisę įstatymų nustatyta tvarka pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme pagal ginčo teisenos taisykles (CPK 435 straipsnio 4 dalis).

10Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290, 291 straipsniais, 435 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 4 dalimi,

Nutarė

12Kreditoriaus Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos pareiškimą dėl skolos, delspinigių, palūkanų išieškojimo iš skolininko RUAB „Norekso valdos“ atsisakyti priimti ir jį grąžinti padavusiam asmeniui.

13Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai