Byla N2-1-385/2011
Dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo dydžio pakeitimo

1Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas V. J., sekretoriaujant Renatai Majauskienei, dalyvaujant atsakovei Ž. R., savivaldybės institucijos atstovei Laimai Stirbienei, nagrinėdamas civilinę bylą pagal ieškovo I. S. ieškinį atsakovei Ž. R., savivaldybės institucijoms Šilutės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriui, Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnybai dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo dydžio pakeitimo,

Nustatė

2Ieškovas į posėdį neatvyko, telefonu pranešė, kad atsisako savo ieškinio ir į posėdį nevyks. Taip pat neatvyko jo atstovas, apie posėdį informuoti. Neatvyko Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovas, gautas raštas, kad bendravo su ieškovu ir jis nurodęs, jog atsisako ieškinio ir į posėdį nevyks.

3Atsakovė sutinka, kad ieškovo atsisakymas ieškinio būtų priimtas, nes sūnus gyvena su ja Vokietijoje, su tėvu jis nenori ne tik kad gyventi, bet ir matytis, todėl byla turi būti nutraukta.

4Atstovė L. Stirbienė palaiko ieškovo nuomonę nutraukti bylos nagrinėjimą, nes tarp šalių ginčo nėra, vaikas nori gyventi ir gyvena su mama.

5Prašymas tenkintinas.

6Šalys turi teisę atsisakyti pareikštų reikalavimų bet kurioje proceso stadijoje. Byloje nėra duomenų, jog ieškovo atsisakymas ieškinio reikalavimų prieštarautų įstatymams. Ieškovui yra žinomos ieškinio atsisakymo pasekmės, todėl vadovaujantis dispozityvumo principu yra pagrindas jo prašymą tenkinti (CPK 13 str., 140 str. 1 d.). Byla nutrauktina (CPK 293 str. 4 p.).

7Ieškovui grąžintina 75 procentai jo sumokėto žyminio mokesčio, tačiau kadangi iš jo priteistina 58 Lt pašto išlaidų, ieškovui grąžintina 17 Lt (CPK 87 str. 2 d.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 140 str., 293 str. 1d. 4p., 294 str.,

Nutarė

9Prašymą patenkinti.

10Priimti I. S. atsisakymą ieškinio ir bylą nutraukti.

11Grąžinti I. S. 2006-06-21 mokėjimo kvitu AB Swedbank dalį, tai yra 17 Lt sumokėto žyminio mokesčio.

12Nutartis per 7 d. gali būti skundžiama atskiruoju skundu Klaipėdos apygardos teismui per Šilutės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai