Byla eB2-1712-826/2017
Dėl bankroto bylos UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Marius Dobrovolskis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR FM pareiškimą atsakovams UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ ir A. M. dėl bankroto bylos UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ iškėlimo,

Nustatė

2

  1. Ieškovė kreipėsi į teismą su pareiškimu prašydama atsakovei UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ iškelti bankroto bylą.
  2. Nurodė, kad atsakovės įsiskolinimas valstybės biudžetui yra 9 829,30 EUR. Įmokų ieškovei atsakovė tinkamai nemoka nuo 2010 metų. Ieškovė siuntė raginimus sumokėti skolą, tačiau skolos atsakovė nesumokėjo. Atsakovė į raginimus ir pranešimus nereaguoja, todėl ieškovė mano, kad atsakovė yra nemoki. Prašė apriboti teisę buvusio vadovo A. M. teisę eiti viešojo ar (ir) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ar būti kolegialaus valdymo organo nariu.
  3. Atsakovė UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ atsiliepimo į gautą pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo nepateikė, procesiniai dokumentai atsakovei įteikti CPK 123 str. 4 d. nuostatomis, teismo įpareigojimų atsakovė neįvykdė.

3Pareiškimas iškelti bankroto bylą tenkintinas.

  1. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 5 d. 1, 2 p. reikalavimus bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą, viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui, kad negali atsiskaityti su kreditoriais ir neketina vykdyti savo įsipareigojimų. Įmonės nemokumas – tai įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų ir pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės (Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d.).
  2. Atsakovė VĮ Registrų centrui finansinės atskaitomybės dokumentų nuo 2009 m. nėra pateikusi, viešojoje erdvėje esančiais duomenimis dirbančių asmenų pas atsakovę nėra.
  3. Duomenų, jog atsakovė veda derybas su kreditoriais ir (ar) yra susitarusi su ieškove ir (ar) kitais įmonės kreditoriais dėl skolų mokėjimo atidėjimo ir pan., byloje nepateikta.
  4. Atsiliepimo į ieškinį atsakovė neteikė, tokie atsakovės veiksmai liudija, jog ji nėra suinteresuota savo teisių gynimu, dėl to darytina išvada, kad UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ yra nemoki, todėl jai keltina bankroto byla.
  5. Vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo 11 str. 2 d. atlikus bankroto administratoriaus atranką, UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ bankroto administratore skirtina UAB „Pajūrio administratoriai“ (sąrašo eilės Nr.B-JA165).
  6. Ieškovės prašymas apriboti teisę buvusio vadovo A. M. teisę eiti viešojo ar (ir) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ar būti kolegialaus valdymo organo nariu šioje bylos nagrinėjimo stadijoje netenkintinas nesant jokių duomenų apie priežastis, dėl kurių įmonė tapo nemoki. Bankroto bylos nagrinėjimo metu ieškovė turi teisę pakartotinai kreiptis į teismą su analogišku prašymu.

4Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 p., 9 str. 5 d. 1 p., 10 str. 4 d. ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

51. Atsakovei UAB „Klaipėdos plėtros grupė“, įmonės kodas 300646497, buveinės adresas ( - ), Klaipėda, iškelti bankroto bylą.

62. Bankrutuojančios UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ administratore paskirti UAB „Pajūrio administratoriai“ (sąrašo eilės Nr.B-JA165).

73. Uždėti UAB „Klaipėdos plėtros grupė“, įmonės kodas įmonės kodas 300646497, buveinės adresas ( - ), Klaipėda, nekilnojamam turtui ir kitam ilgalaikiam materialiam turtui areštą, galiojantį iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos.

84. Įpareigoti bankrutuojančios UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ valdymo organus per 15 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos perduoti administratorei įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus, o administratorių įpareigoti perimti visus dokumentus ir perduodamą turtą.

95. Nustatyti, kad UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ kreditoriai turi teisę per 30 dienų nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos pareikšti savo reikalavimus šiai įmonei, o pirmąjį kreditorių susirinkimą administratorei pavesti sušaukti per 30 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

106. Įpareigoti bankrutuojančios UAB „Klaipėdos plėtros grupė“ bankroto administratorę UAB „Pajūrio administratoriai“ (sąrašo eilės Nr.B-JA165) atlikti Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte bei 10 straipsnio 7 dalies 8 punkte nurodytus veiksmus.

11Nutarties kopiją išsiųsti ieškovei, atsakovei, atsakovės vadovui (gyvenamosios ir darbo vietos adresau) ir paskirtam bankroto administratorei.

12Ieškovės prašymo apriboti teisę buvusio vadovo A. M. teisę eiti viešojo ar (ir) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ar būti kolegialaus valdymo organo nariu šioje bankroto bylos nagrinėjimo stadijoje netenkinti.

13Nutartis dalis dėl bankroto bylos iškėlimo per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per nutartį priėmusį teismą, nutarties dalis dėl administratoriaus paskyrimo neskundžiama.

Proceso dalyviai