Byla 2-1823-173/2012
Dėl antžeminės parkavimo vietos kainos įskaitymo į buto pirkimo – pardavimo kainą

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Leonas Jachimavičius, sekretoriaujant Rasa Juronienei, dalyvaujant ieškovų DNSB ‚,Ašmena 33“ ir DNSB ,,Ašmena 37“ atstovui advokatui Gintarui Černiauskui, atsakovo RUAB ,,Būstuva“ atstovui advokatui Laimučiui Jankauskui, trečiojo asmens – GSB Ašmenos II-oji 35A atstovui advokatui Sauliui Dambrauskui, trečiojo asmens G. G. atstovei advokatei Nidai Kazokienei, viešame parengiamajame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka civilinėje byloje pagal ieškovų DNSB ‚,Ašmena 33“ ir DNSB ,,Ašmena 37“ ieškinį atsakovui RUAB ,,Būstuva“, tretieji asmenys – G. G., DNSB ,,Ašmena 35“, Požeminių garažų savininkų bendrija Ašmenos II-oji 35A dėl antžeminės parkavimo vietos kainos įskaitymo į buto pirkimo – pardavimo kainą,

Nustatė

2Kauno apygardos teisme gautas ieškovų DNSB „Ašmena 33“ ir DNSB „Ašmena 37“ ieškinys ir patikslintas ieškinys, kuriuo prašoma pripažinti, kad 77 antžeminės stovėjimo aikštelės yra gyvenamųjų namų ( - ), Kaune ir ( - ), Kaune (unikalus Nr. ( - ), priklausiniai; įpareigoti atsakovą RUAB „Būstuva“ leisti neatlygintinai naudotis 77 antžeminėmis stovėjimo aikštelėmis, esančiomis adresu ( - ) ir ( - ), Kaune (unikalus Nr. ( - ); priteisti bylinėjimosi išlaidas pagal pateiktus dokumentus.

3CPK 27 str. nurodyta, kad apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių litų, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo. Kaip matyti iš bylos medžiagos ginčo antžeminės aikštelės vertė yra 176000 Lt (1 t. 108 b. l.). Iš antžeminės paskirties aikštelės objekto projektinės dokumentacijos matyti, kad antžeminė aikštelė yra 117 vietų (1 t. 85 b. l.). Patikslintu ieškiniu ieškovai prašo pripažinti tik 77 antžemines stovėjimo aikšteles gyvenamųjų namų ( - ), Kaune ir ( - ), Kaune priklausiniais (1 t. 137 b. l.). Todėl darytina išvada, kad ieškovų pareikšto ieškinio suma yra 115829 Lt, t. y. nėra didesnė kaip vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių litų. CPK 34 str. 2 d. 4 p. nustato, kad teismas nutartimi perduoda bylą nagrinėti kitam teismui, jeigu iškėlus bylą tame teisme, paaiškėja, kad ji buvo priimta pažeidžiant teismingumo taisykles. Įvertinus aukščiau išdėstytas aplinkybes, ieškovų ieškinys perduotinas nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui.

4Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 27 str., 34 str., teismas,

Nutarė

5Ieškovų DNSB „Ašmena 33“ ir DNSB „Ašmena 37“ ieškinį atsakovui RUAB „Būstuva“ dėl antžeminės parkavimo vietos kainos įskaitymo į buto pirkimo – pardavimo kainą perduoti nagrinėti Kauno miesto apylinkės teismui.

6Nutartis per 7 dienas nuo jos gavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant Kauno apygardos teisme.

Proceso dalyviai