Byla 2A-1049-302/2012
Dėl pažeistų teisių gynimo ir žalos atlyginimo, tretieji asmenys AB „City Service“, V.J., UADB „ERGO Lietuva“

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Romualda Janovičienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovų I. B. ir S. B. atsisakymą nuo apeliacinio skundo dėl Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo 2011 m. gegužės 18 d. sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovų ieškinį atsakovui UAB „Gabijos investicijos“ dėl pažeistų teisių gynimo ir žalos atlyginimo, tretieji asmenys AB „City Service“, V.J., UADB „ERGO Lietuva“,

Nustatė

2ieškovai I. B. ir S. B. kreipėsi į teismą su ieškiniu, prašydami priteisti iš atsakovo UAB „Gabijos investicijos“ 2 553,85 Lt nuostolių atlyginimo. Nurodė, kad jie iš atsakovo įsigijo butą, kurio negali naudotis pilna apimtimi dėl paslėptų trūkumų, už kuriuos atsakingas atsakovas kaip buto pardavėjas.

3Atsakovas UAB „Gabijos investicijos“ su ieškiniu nesutiko, nurodė, kad jis nėra vienintelis subjektas, atsakingas už ieškovų patirtą žalą.

4Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas 2011 m. gegužės 18 d. sprendimu ieškinį atmetė ieškovams neįrodžius, kad jie patyrė nurodomo dydžio išlaidas suremontavę patalpas po defekto nustatymo.

5Ieškovai apeliaciniu skundu prašo iš dalies panaikinti pirmosios instancijos teismo sprendimą ir priimti naują sprendimą tenkinant ieškinį 1 000 Lt sumoje.

6Atsakovas UAB „Gabijos investicijos“ atsiliepimu į apeliacinį skundą prašo skundžiamą teismo sprendimą palikti nepakeistą.

7Apeliantai pateikė apeliacinės instancijos teismui atsisakymą nuo apeliacinio skundo nagrinėjamoje byloje. Nurodo, kad jiems yra žinomos atsisakymo nuo apeliacinio skundo pasekmės, numatytos Civilinio proceso kodekso 308 str. 3 d.

8Apeliantų atsisakymas nuo apeliacinio skundo priimtinas. Civilinio proceso kodekso 308 straipsnio 1 dalis numato, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę jo atsisakyti. Konstatuotina, kad toks skundo atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d.), apeliantams yra žinomos apeliacinio skundo atsisakymo pasekmės (CPK 111 str. 3 d.), todėl apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 str. 2 d.).

9Apeliantams atsisakius apeliacinio skundo iki bylos nagrinėjimo iš esmės pradžios, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 87 str. 2 d., 302 str., jiems grąžinama 100 procentų žyminio mokesčio, sumokėto už apeliacinį skundą, t.y. I. B., sumokėjusiam žyminį mokestį, grąžinama 68 Lt iš valstybės biudžeto.

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308, 331 str. teismas

Nutarė

11Apeliantų I. B. ir S. B. atsisakymą nuo apeliacinio skundo dėl Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo 2011 m. gegužės 18 d. sprendimo priimti. Apeliacinį procesą byloje nutraukti.

12Grąžinti I. B., a.k. ( - ) 68 Lt žyminio mokesčio, sumokėto už apeliacinį skundą pagal 2011-06-14 įmokos mokėjimo kvitą, iš valstybės biudžeto.

Proceso dalyviai