Byla 2-1631-169/2012
Dėl išieškotojo vykdymo procese pakeitimo

1Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėja Violeta Erlickienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjos antstolės Elenos Miliauskienės prašymą suinteresuotiems asmenims UAB „Grūstė“, UADB „ERGO Lietuva“, V. D., G. D. dėl išieškotojo vykdymo procese pakeitimo,

Nustatė

2pareiškėja antstolė E. Miliauskienė kreipėsi į teismą prašydama pakeisti išieškotoją UAB „Grūstė“ į jo teisių perėmėją UADB „ERGO Lietuva“. Prašyme nurodė, jog vykdant vykdomąjį dokumentą Nr.N1-287-785/2011 dėl 6.900 Lt turtinės žalos atlyginimo išieškojimo iš skolininko V. D., o jam neturint turto ar pajamų, kurių pakaktų žalai atlyginti,- iš G. D., išieškotojos UAB „Grūstė“ naudai vykdymo eigoje gauta reikalavimo perleidimo sutartis, kuria UAB „Grūstė“ minėtą skolą perleido UADB „ERGO Lietuva“.

3Prašymas tenkintinas.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsnyje numatyta, jog pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją ar skolininką fizinio asmens mirties, juridinio asmens reorganizavimo ar likvidavimo, taip pat reikalavimo perleidimo ar skolos perkėlimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais. Jeigu vykdymas atliekamas ne teismo išduoto vykdomojo dokumento pagrindu, tokiu atveju išieškotoją ar skolininką pakeičia antstolio kontoros buveinės vietos apylinkės teismas.

5Esant byloje įrodymų, jog antstolei priėmus vykdyti Mažeikių rajono apylinkės teismo išduotą vykdomąjį raštą Nr.N1-287-785/2011 dėl 6.900 Lt turtinės žalos atlyginimo iš V. D. išieškotojai UAB „Grūstė“, o jam neturint turto ar pajamų, kurių pakaktų žalai atlyginti,- iš G. D., išieškotoja UAB „Grūstė“ 2012 m. sausio 30 d. Reikalavimo perleidimo sutartimi perleido reikalavimo teisę UADB „ERGO Lietuva“, yra įstatyminis pagrindas išieškotoją UAB „Grūstė“ pakeisti į jo teisių perėmėją UADB „ERGO Lietuva“ (CPK 48 ir 596 straipsniai).

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 596 straipsniu, teismas

Nutarė

7patenkinti prašymą.

8Pakeisti vykdymo procese išieškotoją UAB „Grūstė“ į jo teisių perėmėją UADB „ERGO Lietuva“.

9Dėl šios teismo nutarties per septynias dienas nuo jos patvirtintos kopijos gavimo dienos gali būti duodamas atskirasis skundas Šiaulių apygardos teismui per nutartį priėmusį teismą.

Proceso dalyviai