Byla 2-496-538/2011
Dėl kreditavimo sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu, sutarties sąlygų pakeitimo ir delspinigių skaičiavimo sustabdymo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Almantas Padvelskis, sekretoriaujant Renatai Girdvainytei, dalyvaujant ieškovės atstovui S. Š., trečiojo asmens VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovui advokatui A. I., parengiamajame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės UAB „Gloksinija“ ieškinį atsakovei Latvijos AS PAREX banka, trečiajam asmeniui VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai dėl kreditavimo sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu, sutarties sąlygų pakeitimo ir delspinigių skaičiavimo sustabdymo ir

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą prašydama pripažinti 2006-08-30 kreditavimo sutarties

3Nr. KS/14/696, sudarytos tarp ieškovės UAB „Gloksinija“ ir atsakovės Latvijos AS PAREX banka, nutraukimą neteisėtu, pakeisti 2006-08-30 kreditavimo sutarties Nr. KS/14/696 sąlygas nustatant, kad ieškovė UAB „Gloksinija“ pradeda grąžinti kreditą per šešis mėnesius nuo teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo, pakeisti 2006-08-30 kreditavimo sutarties Nr. KS/14/696 5.7 p., nustatant, kad nuo šios sutarties sudarymo dienos už laiku negrąžintą kreditą ar jo dalį ieškovė privalo mokėti bankui 0,02 proc. delspinigių nuo nesumokėtos sumos už kiekvieną uždelstą dieną ir sustabdyti delspinigių skaičiavimą pagal sutartį iki kredito grąžinimo pradžios.

4Ieškovė pateikė prašymą priimti jos ieškinio atsiėmimą ir palikti ieškinį nenagrinėtą. Nurodė, kad su atsakovu susitarė geranoriškai ir pakeitė sutarties sąlygas, dėl kurių byloje vyksta ginčas. Tarp šalių neliko ginčo, todėl ieškinį atsiima ir prašo jį palikti nenagrinėtą.

5Atsakovas sutinka, kad ieškovė atsiimtų ieškinį ir prašo priimti ieškovės ieškinio atsiėmimą ir palikti šį ieškinį nenagrinėtą.

6Trečiojo asmens VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovas prieštarauja ieškinio atsiėmimui, nes mano, kad buvo piktnaudžiaujama teise ir byla turėtų būti nagrinėjama iš esmės.

7Ieškinys paliktinas nenagrinėtas.

8LR CPK 139 str. 1 d. suteikia teisę ieškovui atsiimti pareikštą ieškinį tol, kol teismas neišsiuntė ieškinio kopijos atsakovui. Vėliau atsiimti ieškinį galima tik turint atsakovo sutikimą. Šioje byloje ieškovė pareiškė, kad ieškinį atsiima, atsakovas sutinka su ieškinio atsiėmimu, todėl ieškinys paliktinas nenagrinėtas (CPK 139 str. 2 d., 296 str. 1 d. 10 p.). Trečiojo asmens prieštaravimas dėl ieškinio atsiėmimo ir ieškinio palikimo nenagrinėto neturi teisinės reikšmės, nes LR CPK 139 str. nenumato tokios teisės tretiesiems asmenims, todėl šiuo atveju į trečiųjų asmenų nuomonę atsižvelgti nėra pagrindo. Be to, toks šalių ginčo išsprendimo būdas neduoda pagrindo daryti išvados, kad šalys piktnaudžiavo teise, todėl nėra pagrindo taikyti įstatymo numatytas sankcijas.

9Ieškinį palikus nenagrinėtą, naikintinos šioje byloje taikytos laikinosios apsaugos priemonės (CPK 149 str. 1 d.), taip pat atsižvelgiant į tai, kad ieškinys atsiimamas nepradėjus bylą nagrinėti iš esmės, ieškovei grąžintinas sumokėtas žyminis mokestis (CPK 87 str. 1 d. 2 p.).

10Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290–291 str., teismas

Nutarė

11ieškovės UAB „Gloksinija“ ieškinį atsakovei Latvijos AS PAREX banka dėl kreditavimo sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu, sutarties sąlygų pakeitimo ir delspinigių skaičiavimo sustabdymo palikti nenagrinėtą.

12Panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, taikytas Klaipėdos apygardos teismo 2009 m. gruodžio 30 d. nutartimi, t. y. išieškojimo vykdymo procese iš skolininkei UAB „Gloksinija“, įmonės kodas ( - ), adresas ( - ), priklausančio turto sustabdymą bei draudimą perleisti nuosavybės teisę į administracinį pastatą, esantį ( - ), unikalus Nr. ( - ), panaikinant atitinkamą įrašą viešame registre.

13Panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, taikytas Klaipėdos apygardos teismo 2010 m. gegužės 18 d. nutartimi, t. y. išieškojimų vykdymo procese, kylančių iš 2006-08-30 kreditavimo sutarties Nr. KS/14/696, sustabdymą.

14Grąžinti ieškovei UAB „Gloksinija“, įmonės kodas ( - ), adresas ( - ), 300 Lt žyminį mokestį, sumokėtą 2009 m. gruodžio 23 d. pagal mokėjimo nurodymą Nr. 438897, ir 262,60 Lt žyminį mokestį, sumokėtą 2009 m. spalio 7 d. pagal mokėjimo nurodymą Nr. 249158 į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą.

15Nutarties dalis dėl laikinųjų apsaugos priemonių panaikinimo ir žyminio mokesčio grąžinimo atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

16Kita nutarties dalis neskundžiama.

Proceso dalyviai