Byla II-628-276/2014
Dėl administracinės nuobaudos sušvelninimo,-

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys sekretoriaujant Rasai Zdanavičienei dalyvaujant Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovams Gerdai Petrikienei, Laurai Aleinikovai viešame teismo posėdyje išnagrinėjęs E. L., a/k ( - ) gyv. ( - ), skundą dėl administracinės nuobaudos sušvelninimo,-

Nustatė

2Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos komisijos 2014-10-28 nutarimu Nr. 12EU-2 asociacijos „( - )“ ( - ) E. L. nubaustas 100 Lt bauda už tai, kad pažeidė Lietuvos Respublikos euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo 7 str. 1, 2 d.d., 17 str. 1 d. – bilietų kainas eurais nurodė suapvalintas iki vieno skaičiaus po kablelio, kas neatitinka kainos litais.

3E. L. savo kaltę pripažino, skunde jo atstovas prašė paskirtą 100 Lt baudą pakeisti į švelnesnę nuobaudą – įspėjimą, tai motyvavo tuo, kad pažeidimą padarė netyčia, dėl padaryto nuoširdžiai gailisi, pažeidimą ištaisė per trumpesnį laiką nei numato įstatymai.

4Institucija skyrusi nuobaudą savo atsiliepime ir teisme prašė skundo netenkinti, tai motyvavo tuo, kad už E. L. padarytą pažeidimą numatytos nuobaudos yra įspėjimas ir bauda iki 1000 Lt, 100 Lt bauda paskirta pagrįstai, atsižvelgus į visas nustatytas aplinkybes.

5Skundas netenkintinas.

6Lietuvos Respublikos euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo 29 str. 2 d. numatyta, kad už šio įstatymo straipsniuose nustatytų reikalavimų pažeidimus skiriamos nuobaudos įspėjimas, bauda iki 1000 Lt. Teismo nuomone, skiriant nuobaudą buvo tinkamai atsižvelgta į E. L. asmenybę, į jo padaryto pažeidimo pobūdį, į jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę – kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi. Pažymėtina ir tai, kad E. L. yra baustas administracine tvarka (b.l. 41-44).

7Vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 302 str. 1 d. 1 p.,-

Nutarė

8Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos komisijos 2014-10-28 nutarimą Nr. 12EU-2 palikti nepakeistą ir E. L. skundo netenkinti.

9Nutartis per 20 dienų nuo jos paskelbimo gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai