Byla T-40-434/2012
Dėl teismo nutarties vykdymo nutraukimo, suėjus senaties terminui

1Biržų rajono apylinkės teismo teisėja Nida Solovjovienė, prokurorui, nuteistajai nedalyvaujant, teismo posėdyje išnagrinėjo Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK teikimą dėl teismo nutarties vykdymo nutraukimo, suėjus senaties terminui.

2Išnagrinėjus nuteistosios bylą ir teikimą, teismas

Nustatė

3B. S. (a.k( - ) gim. ( - ), nuteista Biržų rajono apylinkės teismo 2003 m. birželio 13 d. nuosprendžiu pagal LR BK 291 str. 1 d. bausme 2 MGL (250 Lt) bauda.

4Kadangi nuteistoji baudos nesumokėjo, niekur nedirbo, turto, į kurį gali būti nukreiptas išieškojimas, neturėjo, sutikimo dirbti viešuosius darbus teismui nepateikė, 2005-08-17 d. teismo nutartimi paskirta bausmė - 2 MGL dydžio bauda buvo pakeista į areštą 1 parai. Biržų rajono PK savo teikimu prašo šios nutarties vykdymą nutraukti, nes yra suėję jos vykdymo senaties terminas.

5Teikimas tenkintinas.

6Pateikti duomenys rodo, kad nuteistoji jai teismo nuosprendžiu paskirtos baudos nesumokėjo, niekur nedirbo ir neturėjo pajamų bei turto, į kurį gali būti nukreiptas baudos išieškojimas, todėl paskirta ir neatlikta 2 MGL bauda 2005-08-17 d. teismo nutartimi buvo pakeista į areštą vienai parai. Įsiteisėjusi teismo nutartis buvo išsiųsta vykdyti Biržų rajono policijos komisariatui 2005-08-24 d. Tačiau 2012-02-15 d. Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK teismą informavo, jog, vykdant šią teismo nutartį, paieška B. S. buvo paskelbta tik 2010-04-19 d. Paieškos metu nustatyta, kad ji gyvena Latvijos Respublikoje. Buvo nustatyta, kad ji dar 2008-02-08 d. pati buvo atvykusi į Panevėžio apskrities VPK Migracijos poskyrį. Kadangi nuo apkaltinamojo nuosprendžio B. S. atžvilgiu iki jos paieškos paskelbimo buvo suėjęs LR BK 96 str. 1 d. 1 p. numatytas 3 metų laikotarpis, todėl paiešką jos atžvilgiu nutraukė. LR BK 96 str. 1 d. 2 p. nustato, jog apkaltinamasis nuosprendis nevykdomas, jei jis nebuvo įvykdytas per trejus metus, kai paskirta ne laisvės atėmimo bausmė. Duomenų, kad nuteistoji per šį laikotarpį būtų vengusi atlikti paskirtą bausmę ar padariusi naują nusikalstamą veiką, byloje nėra. Iš policijos pateiktų duomenų matyti, kad nuteistoji dar 2008 m. vasario mėnesį pati buvo atvykusi į Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK Migracijos poskyrį ir jai 2008-02-11 d. buvo išduotas leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. Todėl teikimas laikytinas pagrįstu ir teismo nutarties vykdymo procesas, suėjus nuosprendžio vykdymo senaties terminui, nutrauktinas.

7Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BPK 362 str., teismas

Nutarė

8Panevėžio apskrities VPK Biržų rajono PK teikimą tenkinti ir Biržų rajono apylinkės teismo 2005-08-17 d. nutarties vykdymo procesą B. S. atžvilgiu, suėjus nuosprendžio vykdymo senaties terminui, nutraukti.

9Nutartis per 5 d. gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant šiame teisme.

Proceso dalyviai