Byla L2-682-605/2008
Dėl teismo įsakymo išdavimo

1Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė, susipažinusi su kreditorės BUAB „Kraitenė“ pareiškimu dėl teismo įsakymo išdavimo,

Nustatė

2Kreditorė prašo priteisti iš skolininko 340271,32 Lt skolos, 6 procentų metines palūkanas nuo priteistos skolos nuo bylos iškėlimo teisme iki visiško teismo įsakymo įvykdymo, 42481,27 Lt palūkanų ir 106,20 Lt bylinėjimosi išlaidų.

3Pareiškimas atsisakytinas priimti (CPK 435 str. 2 d. 1 p.).

4Pareiškime nurodyta, kad kreditoriui skolininko atsiskaitomosios sąskaitos numeris ir kredito įstaigos rekvizitai yra nežinomi.

5Civilinio proceso kodekso 433 straipsnio 1 dalies 2 punkte nurodyta, kad pareiškime dėl teismo įsakymo išdavimo, be bendrųjų reikalavimų, keliamų procesinių dokumentų turiniui ir formai, turi būti nurodyta skolininko vardas, pavardė, asmens kodas (jeigu jis yra žinomas), adresas, darbo vieta (jeigu ji yra žinoma), o jeigu skolininkas yra juridinis asmuo, - jo visas pavadinimas, buveinė, kodas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris ir kredito įstaigos rekvizitai. Taigi įstatymas imperatyviai reikalauja, kad kreditorius nurodytų atsiskaitomosios sąskaitos numerį ir kredito įstaigos rekvizitus, jeigu skolininkas yra juridinis asmuo. Kadangi tokių duomenų pareiškime dėl teismo įsakymo išdavimo nėra, todėl pareiškimas atsisakytinas priimti.

6Ištaisius trūkumus, neužkertamas kelias pateikti naują pareiškimą arba pareikšti ieškinį teisme.

7Vadovaudamasi CPK 290,291,435 str. 2 d. ir 4 d. teisėja

Nutarė

8Atsisakyti priimti pareiškimą.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai