Byla B2-2716-104/2013
Dėl įmonės pabaigos

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Natalja Cikoto teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios UAB „Dejusta” bankroto administratoriaus UAB „SBS Legale“ įgalioto asmens B. B. prašymą dėl įmonės pabaigos ir

Nustatė

2Vilniaus apygardos teismo 2010 m. gruodžio 17 d. nutartimi UAB „Dejusta” iškelta bankroto byla ir įmonės administratoriumi paskirtas UAB „SBS Legale“. 2011 m. liepos 19 d. teismo nutartimi patvirtinti įmonės kreditoriniai reikalavimai, o 2011 m. rugsėjo 29 d. teismo nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

3Bankrutavusios UAB „Dejusta” bankroto administratoriaus UAB „SBS Legale“ įgaliotas asmuo B. B. pateikė teismui prašymą dėl įmonės pabaigos. Nurodė, kad iš BUAB „Dejusta” bankroto procese gautų lėšų patenkinti visi pirmos eilės kreditorių finansiniai reikalavimai, iš dalies atsiskaityta su įkeitimu užtikrintu kreditoriumi ir antros eilės kreditoriais. Pažymėjo, kad už visą parduotą įmonės turtą atsiskaityta, turtas perduotas pirkėjams, lėšos apskaitytos BUAB „Dejusta” buhalterijoje, o neparduoto turto nėra. Taip pat nurodė, kad civilinės bylos dėl ginčytinų įmonės sandorių jau yra išnagrinėtos, kitų bylų, kuriose dalyvaujančiu asmeniu būtų BUAB „Dejusta”, nagrinėjama nėra. Už gautų lėšų panaudojimą atsiskaityta kreditorių susirinkimuose, visas teiktas administratoriaus ataskaitas kreditoriai patvirtino. Įmonė aplinkai kenksmingos veiklos nevykdė, administratoriaus prašymu Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus rajono agentūra 2012-10-03 išdavė reikalingą pažymą Nr. VR-8.6-338. Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įmonės dokumentai paruošti perdavimui archyvui. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, administratoriaus įgaliotas asmuo prašo priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

4Prašymas dėl įmonės pabaigos tenkinamas.

5Įmonių bankroto įstatymas nustato, kad teismas priima sprendimą dėl įmonės pabaigos po to, kai administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą (Lietuvos Respublikos ĮBĮ 32 str. 4 d., 31 str. 9 p.).

6Kaip matyti iš bylos medžiagos, bankrutavusioje BUAB „Dejusta” nerealizuoto turto ar nepanaudotų lėšų neturi, debitorinių įsiskolinimų nėra. Nepatenkintų kreditorinių reikalavimų suma iš viso yra 3 255 757,18 Lt. Civilinių bylų, kuriose dalyvaujančiu asmeniu būtų BUAB „Dejusta”, nėra.

7Iš Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto agentūros 2012 m. spalio 3 d. pažymos Nr. VR-8.6-338 matyti, kad bankrutavusi UAB „Dejusta” neturi įsiskolinimų už gamtos išteklius ir aplinkos taršą.

8Esant tokioms aplinkybėms, kai įmonė turto neturi, teismas daro išvadą, kad yra pagrindas likviduotą dėl bankroto UAB „Dejusta” pripažinti pasibaigusia.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 259, teismas

Nutarė

10Likviduotą dėl bankroto bankrutavusią UAB „Dejusta” (į.k. 125386589, Sodų g. 71, Skaidiškių k., Vilniaus r.) pripažinti pasibaigusia ir išregistruoti iš įmonių registro.

11Konstatuoti, kad bankrutavusios UAB „Dejusta” nepatenkintų kreditorinių reikalavimų iš viso yra 3 255 757,18 Lt.

12Įpareigoti įmonės administratorių per 5 darbo dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pateikti prašymą juridinių asmenų registrui išregistruoti likviduotą dėl bankroto įmonę.

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai