Byla eB2-1400-826/2017
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Marius Dobrovolskis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyriaus pareiškimą atsakovei MB „Uniqjewel“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2

  1. Ieškovė kreipėsi į teismą su pareiškimu prašydama atsakovei MB „Uniqjewel“ iškelti bankroto bylą.
  2. Nurodė, kad atsakovės įsiskolinimas valstybės biudžetui yra 3 931,57 EUR. Įmokų ieškovei atsakovė tinkamai nemoka nuo 2013 metų balandžio mėnesio. Ieškovė siuntė raginimus sumokėti skolą, tačiau skolos atsakovė nesumokėjo. Atsakovė į raginimus ir pranešimus nereaguoja, todėl ieškovė mano, kad atsakovė yra nemoki.
  3. Atsakovė MB „Uniqjewel“ atsiliepimo į gautą pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo nepateikė, procesiniai dokumentai atsakovei įteikti CPK 123 str. 4 d. nuostatomis, teismo įpareigojimų atsakovė neįvykdė.

3Pareiškimas iškelti bankroto bylą tenkintinas.

  1. Pagal Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 5 d. 1, 2 p. reikalavimus bankroto byla iškeliama, jeigu teismas nustatė, kad įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą, viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui, kad negali atsiskaityti su kreditoriais ir neketina vykdyti savo įsipareigojimų. Įmonės nemokumas – tai įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų ir pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės (Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d.).
  2. Atsakovė balanso VĮ Registrų centrui nėra pateikusi.
  3. Duomenų, jog atsakovė veda derybas su kreditoriais ir (ar) yra susitarusi su ieškove ir (ar) kitais įmonės kreditoriais dėl skolų mokėjimo atidėjimo ir pan., byloje nepateikta.
  4. Atsiliepimo į ieškinį atsakovė neteikė, tokie atsakovės veiksmai liudija, jog ji nėra suinteresuota savo teisių gynimu, dėl to darytina išvada, kad MB „Uniqjewel“ yra nemoki, todėl jai keltina bankroto byla.
  5. Vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo 11 str. 2 d. atlikus bankroto administratorės atranką, MB „Uniqjewel“ bankroto administratore skirtina MB „Bankrosta“(sąrašo eilės Nr.B-JA354).

4Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 p., 9 str. 5 d. 1 p., 10 str. 4 d. ir Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 290–291 straipsniais, teismas

Nutarė

51. Atsakovei MB „Uniqjewel“, įmonės kodas 303019471, buveinės adresas ( - ), Klaipėda, iškelti bankroto bylą.

62. Bankrutuojančios UAB „Uniqjewel“ administratore paskirti MB „Bankrosta“(sąrašo eilės Nr.B-JA354).

73. Uždėti MB „Uniqjewel“, įmonės kodas 303019471, buveinės adresas ( - ), Klaipėda, nekilnojamam turtui ir kitam ilgalaikiam materialiam turtui areštą, galiojantį iki nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos.

84. Įpareigoti bankrutuojančios MB „Uniqjewel“ valdymo organus per 15 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos perduoti administratoriui įmonės turtą pagal finansinę atskaitomybę, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus, o administratorių įpareigoti perimti visus dokumentus ir perduodamą turtą.

95. Nustatyti, kad MB „Uniqjewel“ kreditoriai turi teisę per 30 dienų nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos pareikšti savo reikalavimus šiai įmonei, o pirmąjį kreditorių susirinkimą administratoriui pavesti sušaukti per 30 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

106. Įpareigoti bankrutuojančios MB „Uniqjewel“ bankroto administratorę MB „Bankrosta“(sąrašo eilės Nr.B-JA354) atlikti Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte bei 10 straipsnio 7 dalies 8 punkte nurodytus veiksmus.

11Nutarties kopiją išsiųsti ieškovei, atsakovei, atsakovės vadovei ir paskirtai bankroto administratorei.

12Nutartis dalis dėl bankroto bylos iškėlimo per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per nutartį priėmusį teismą, nutarties dalis dėl administratoriaus paskyrimo neskundžiama.

Proceso dalyviai