Byla 2-1082-445/2013
Dėl neteisėtu medžių kirtimu padarytos žalos atlyginimo

1Varėnos rajono apylinkės teismo teisėjas Dalis Žilionis, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės Valstybinės miškų tarnybos ieškinį atsakovams A. B. ir V. S. dėl neteisėtu medžių kirtimu padarytos žalos atlyginimo

Nustatė

2Ieškovė prašo priteisti iš atsakovų solidariai 987,16 Lt žalos atlyginimo. Ieškovė prašo priimti sprendimą už akių įstatyme nustatytais atvejais.

3Atsakovams registruotąja pašto siunta buvo išsiųstas ieškinys, jo priedai bei teismo pranešimas dėl atsiliepimų į pareikštą ieškinį pateikimo. Šie procesiniai dokumentai 2013-11-09 buvo įteikti atsakovams asmeniškai. Atsakovai per teismo nustatytą 14 dienų terminą atsiliepimų į ieškinį nepateikė.

4Ieškinys tenkintinas.

5Teismas, atlikęs formalų pateiktų įrodymų ir nurodytų įrodymų vertinimą konstatuoja, kad pasitvirtinus ieškovės pateiktų įrodymų turiniui, yra pagrindas priimti tokį sprendimą.

6Teismo pranešimas dėl atsiliepimų į pareikštą ieškinį, ieškinys su priedais atsakovams buvo įteikti. CPK 285 str. 1 d. numato, kad sprendimas už akių gali būti priimtas kai šalis per nustatytą terminą nepateikia atsiliepimo į ieškinį ir kita šalis prašė priimti sprendimą už akių. CPK 142 str. 4 d. numato, kad jeigu atsakovas be pateisinamos priežasties per nustatytą terminą nepateikia atsiliepimo į ieškinį, teismas turi teisę, jei yra ieškovo prašymas, priimti sprendimą už akių. Toks ieškovės prašymas yra. Atsiliepimus atsakovai turėjo pateikti vėliausiai 2013-11-23.

7Vadovaujantis CPK 286 str. 1 d. šio sprendimo už akių motyvai yra sutrumpinti.

8Byloje nėra duomenų, kad atsakovai būtų patenkinę ieškovės reikalavimus. Ieškovės pateikti reikalavimai yra susiję su deliktine civiline atsakomybe (reikalavimu atlyginti nuostolius (žalą)).

9CK 6.263 str. 1 d. numato, kad kiekvienas asmuo turi pareigą laikytis tokio elgesio taisyklių, kad savo veiksmais nepadarytų kitam asmeniui žalos.

10Atsakovai savo veiksmais 2013 m. birželio 29 d., privačiame miškų ūkio paskirties žemės sklype, kadastrinis Nr. ( - ), esančiame Užuperkasio k., Valkininkų sen., Varėnos r. sav., Valkininkų miškų urėdijos Tiltų girininkijos 241 miško kvartalo 5 ir 9 miško sklypuose, bendra nuosavybės teise priklausančiame A. S., V. T., J. S., M. R., neturėdami leidimo miškui kirsti, neplynai nukirto 67 vnt. žalias pušis ir 45 vnt. žalių beržų, iš viso 44,871 ktm medienos. Atsakovai savo neteisėta veika padarė 987,16 Lt žalą aplinkai, nes savavališkai iškirto mišką.

11Iš atsakovų CPK 96 str. 1 d. numatytu pagrindu priteistina 72 Lt žyminio mokesčio valstybės naudai, nes ieškovė nuo jo buvo atleista CPK 83 str. 1 d. 10 p. numatytu pagrindu.

12Vadovaudamasis CK 6.245 sr. 4 d., CPK 96 str. 1 d., 142 str. 4 d., 259 str., 263 str., 285 str., 286 str. teismas

Nutarė

13Priimti sprendimą už akių, ieškinį tenkinti.

14Priteisti solidariai iš atsakovų A. B., a. k. ( - ), gyv. ( - ) ir V. S., a. k. ( - ), gyv. ( - ), ieškovės Valstybinės miškų tarnybos, įstaigos kodas ( - ), es. Pramonės pr. 11, Kaunas, a. s. Nr. ( - ) AB DNB banke, naudai 987,16 Lt (devynis šimtus aštuoniasdešimt septynis litus 16 centų) žalos atlyginimo.

15Priteisti valstybei (išieškotojas – Valstybinė mokesčių inspekcija, juridinio asmens kodas ( - ), biudžeto pajamų surenkamoji sąskaita ( - ), AB „Swedbank“, įmokos kodas 5660) solidariai iš atsakovų A. B. ir V. S. 72 Lt (septyniasdešimt du litus 00 centų) žyminio mokesčio.

16Atsakovai A. B. ir V. S. negali šio sprendimo skųsti nei apeliacine, nei kasacine tvarka, tačiau per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos turi teisę paduoti Varėnos rajono apylinkės teismui pareiškimą dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo. Pareiškimas dėl sprendimo už akių peržiūrėjimo yra apmokestinamas žyminiu mokesčiu.

17Valstybinė miškų tarnyba per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo dienos turi teisę paduoti apeliacinį skundą Kauno apygardos teismui per Varėnos rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai