Byla 2-5305-577/2012
Dėl patirtų nuostolių atlyginimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jadvyga Mardosevič, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo Palangos kredito unijos ieškinį atsakovui Lietuvos viešosios policijos rinktinei „Vytis“, tretysis asmuo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl patirtų nuostolių atlyginimo,

Nustatė

2Ieškovas su ieškiniu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas priteisti iš atsakovo 130 676,98 Lt nuostolių; 6 procentų metines palūkanas, skaičiuojamas nuo ieškinio sumos nuo bylos iškėlimo dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas. Taip pat prašė prie šios civilinės bylos prijungti Vilniaus apygardos teismo civilinę bylą Nr. 2-338-178/2010 ir Lietuvos apeliacinio teismo civilinę bylą Nr. 2A-78/2012.

3Ieškinį atsakytina priimti.

4Ieškinį atsisakoma priimti Civilinio proceso kodekso (toliau - CPK) 137 str. 2 d. 2 p. pagrindu, nes byla nėra teisminga Vilniaus apygardos teismui.

5Civilinės bylos teismingumas konkrečiam teismui yra tinkamo teisės kreiptis į teismą įgyvendinimo sąlyga. CPK 25 str. nustato, kad civilines bylas nagrinėja apylinkės ir apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai CPK nustatyta tvarka. Apylinkės ir apygardų teismų kompetencija yra nustatyta LR CPK 26-28 straipsniuose. LR CPK 26 str. 1 d. numatyta, kad visas civilines bylas, išskyrus nurodytas 27-28 straipsniuose, kaip pirmoji instancija nagrinėja apylinkės teismas. Tokiu būdu, visas civilines bylas kaip pirmoji instancija nagrinėja apylinkių teismai, jeigu įstatymas nenurodo šios bendrosios taisyklės išimčių. Šalims taip pat yra numatyta galimybė rašytiniu tarpusavio susitarimu pakeisti teritorinį tos bylos teismingumą. Šalių susitarimu negali būti keičiamas tik išimtinis ir rūšinis teismingumas (LR CPK 32 str.).

6Ginčas tarp šalių kilęs dėl 130 676,98 Lt sumos. Ieškinio padavimo metu galiojančiame LR CPK 27 str. 1 d. nustatyta, kad apygardos teismai, kaip pirmosios instancijos teismai, nagrinėja civilines bylas, kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių litų, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas dėl neturtinės žalos atlyginimo. Kadangi ieškovo pareikšto ieškinio suma mažesnė nei 150 000 Lt, ieškinys pagal LR CPK 27 str. 1 p. nėra teismingas apygardos teismui. Ieškovas nenurodė ir nepateikė jokių kitų duomenų, iš kurių būtų galima spręsti, jog yra CPK 27 str. numatytos šio ieškinio teismingumo apygardos ar CPK 28 str. įtvirtintos ieškinio teismingumo Vilniaus apygardos teismui sąlygos, todėl atsižvelgiant į aukščiau nurodytas aplinkybes, ieškovo ieškinį atsisakytina priimti kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui ir ieškinys grąžintinas jį padavusiam asmeniui (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

7Ieškovui paaiškintina, kad su ieškiniu jis gali kreiptis į Vilniaus miesto pirmą apylinkės teismą.

8Teismas, vadovaudamasis CPK 27, 28, 137 str. 2 d. 2 p., 290-292 str.,

Nutarė

9Ieškovo Palangos kredito unijos ieškinį atsakovui Lietuvos viešosios policijos rinktinei „Vytis“, tretysis asmuo Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dėl patirtų nuostolių atlyginimo, atsisakyti priimti ir grąžinti ieškovui.

10Išaiškinti ieškovui, kad su šiuo ieškiniu jis turi teisę kreiptis į Vilniaus miesto pirmą apylinkės teismą.

11Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai