Byla 2-2454-424/2012
Dėl praleisto termino atnaujinimo

1Trakų rajono apylinkės teismo teisėja Ramunė Valiulytė sekretoriaujant Elenai Plyševskajai, dalyvaujant pareiškėjo atstovams adv. A.Peberaliui ir Albinai Blažonienei, viešame teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo G. S. pareiškimą suinteresuotam asmeniuiVilniaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai dėl praleisto termino atnaujinimo ir

Nustatė

2pareiškėja prašė atnaujinti praleistą terminą J. S. a.k. ( - ) palikimui priimti. Nurodė, kad jos dėdė J. S. mirė 2011-11-09. Šeimos jis neturėjo, testamento nepaliko. Pareiškėjas yra vienintelis J. S. turto paveldėtojas. Jis per įstatymu nustatytą terminą palikimo nepriėmė, nes dėdė jokio turto neturėjo. Tik žymiai vėliaus 2012 m. rugpjūtį pareiškėjas gavo raštą iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus, kad jo dėdei yra priskaičiuota bet neišmokėta senatvės pensijos dalis, kuri sudaro 6147,98 Lt.

3Suinteresuotas asmuo su pareiškimu sutiko ir prašė jį tenkinti, o pareiškėjos nurodytas termino palikimui priimti praleidimo priežastis pripažinti svarbiomis.

4Pareiškimas tenkintinas.

5Įpėdinis laikomas priėmusiu palikimą, kai jis faktiškai pradėjo paveldimą turtą valdyti, kreipėsi į palikimo atsiradimo vietos apylinkės teismą dėl turto apyrašo sudarymo arba kai įpėdinis padavė palikimo atsiradimo vietos notarui pareiškimą apie palikimo priėmimą (CK 5.50 str. 2 d). Palikimo priėmimo veiksmai turi būti atliekami per 3 mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos (CK 5.50 str. 3 d).

6Pagal CK 5.57 straipsnio 1 dalį palikimui priimti terminą teismas gali atnaujinti, jeigu pripažįsta, kad terminas praleistas dėl svarbių priežasčių.

7J. S. a.k. ( - ) mirė 2011-11-09 ( - ). (b.l.5). Palikėjas mirė išsituokęs, vaikų neturėjo, tėvai mirę, po jo mirties paveldėjimo byla neužvesta, palikėjas registruojamo turto neturėjo (b.l.6-10). Iš 2012 m. rugpjūčio 9 d. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyriaus pažymos Nr( - ) matyti, kad J. S. yra apskaičiuota bet neišmokėta senatvės pensijos dalis, kuri sudaro 6147,98 Lt ( b.l.11)

8Įvertinus pareiškėjo paaiškinimus ir bylos duomenis, taip pat vadovaujantis teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principais (CK 1.5 str., CPK 3 str. 1 d.), pareiškėjo nurodytos įstatymo nustatyto termino palikimui priimti praleidimo priežastys pripažintinos svarbiomis, todėl terminas palikimui priimti atnaujinamas.

9Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 442 str. 1 d. 13 p., 443 str. 1 d. 6 d., 576-578 str. str., teismas

Nutarė

10pareiškimą patenkinti.

11Atnaujinti G. S. a.k. ( - ) terminą J. S. a.k. ( - ), mirusio 2011-11-09, palikimui priimti

12Nutartis per 7 dienas nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui per Trakų rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai