Byla eB2-807-479/2018
Dėl bankroto bylos iškėlimo

1Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Žydrūnas Bertašius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovės Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos pareiškimą atsakovei uždarajai akcinei bendrovei „Steluna“ dėl bankroto bylos iškėlimo,

Nustatė

2ieškovė kreipėsi į teismą su pareiškimu atsakovei UAB „Steluna“ dėl bankroto bylos iškėlimo. Ieškovė nurodė, kad 2017-09-20 duomenimis atsakovė valstybės biudžetui buvo skolinga iš viso 3 214,61 Eur. Ieškovė paaiškino, kad mokestinę nepriemoką buvo bandoma išieškoti taikant priverstinio išieškojimu veiksmus, tačiau įsiskolinimas valstybės biudžetui nebuvo padengtas. Kadangi atsakovė registruoto turto neturi, mokestinės nepriemokos išieškoti priverstine tvarka nepavyko, yra pagrindas manyti, kad atsakovė yra nemoki įmonė ir jai turi būti keliama bankroto byla. Dėl to ieškovė teismo prašė atsakovei iškelti bankroto bylą.

3Ieškinys tenkintinas.

4Įmonių bankroto įstatymo 9 str. 7 d. 1 p. nustato, kad bankroto byla keliama, jeigu įmonė yra nemoki. To paties įstatymo 2 str. 8 p. nurodyta, kad įmonės nemokumas – įmonės būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

5Bylos duomenys patvirtina, kad atsakovė nemoka privalomųjų mokėjimų valstybei ir įsiskolinimas valstybės biudžetui 2017-09-20 sudarė 3 214,61 Eur. VĮ Registrų centro ir VĮ Regitra duomenimis, atsakovės vardu registruoto turto nėra. Atsakovė finansinės atskaitomybės dokumentų Juridinių asmenų registrui nuo 2013 metų neteikia. Atsižvelgtina ir į tai, kad priverstinio išieškojimo veiksmai iš atsakovės turto buvo pradėti 2013 metais, tačiau iki šiol susidariusi mokestinė nepriemoka nėra išieškota. Šios aplinkybės leidžia daryti išvadą, jog atsakovė negali įvykdyti pradelstų įsipareigojimų kreditoriams ir dėl to yra nemoki įmonė. Esant tokioms sąlygoms atsakovei iškeltina bankroto byla (Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 d., 4 str. 1–3 p., 5 str. 1 d. 1 p., 9 str. 5 d. 1 p., 10 str.).

6Įmonės bankroto administratore skirtina UAB „Pajūrio administratoriai“. Teismas nuo 2015-01-01 bankroto administratorių paskiria Bankroto administratorių atrankos kompiuterine programa, sukurta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014-07-09 nutarimu Nr. 647 patvirtintomis Bankroto administratorių atrankos taisyklėmis.

7Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 2 str. 8 p., 9 str. 7 d. 1 p., 10 str. 4 d. ir LR CPK 290–291 str., teismas

Nutarė

81. Uždarajai akcinei bendrovei „Steluna“, įmonės kodas 300131999, adresas Smilties Pylimo g. 3-21, Klaipėda, iškelti bankroto bylą.

92. Bankrutuojančios įmonės administratore skirti uždarąją akcinę bendrovę „Pajūrio administratoriai“, sąrašo eilės Nr. B-JA165.

103. Įpareigoti administratorę Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka paskirti savo įgaliotą asmenį ir apie tai informuoti bankroto bylą nagrinėjantį teismą.

114. Pavesti administratorei atlikti veiksmus, numatytus Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 4 d. 3 ir 4 p. bei 7 d. 8 p., kartu sudarant galimybę bankroto administratorei teisme gauti bankroto bylos duomenis pagal Įmonių bankroto įstatymo 10 str. 7 d. 9 p.

125. Areštuoti uždarajai akcinei bendrovei „Steluna“, įmonės kodas 300131999, adresas Smilties Pylimo g. 3-21, Klaipėda, nuosavybės teise priklausančius kilnojamuosius ir nekilnojamuosius daiktus bei kitą turtą, uždraudžiant bet kokį areštuoto turto perleidimą, įkeitimą kitiems asmenims ar kitokį nuosavybės teisės pakeitimą ar apribojimą bei turto vertės sumažinimą, taip pat sustabdyti visas pas antstolius esančias vykdomąsias bylas, kuriose iš įmonės vykdomas išieškojimas, iki įsiteisės nutartis iškelti uždarajai akcinei bendrovei „Steluna“ bankroto bylą. Nutarties vykdymą dėl atsakovės turto arešto pavesti ieškovės pasirinktiems antstoliams CPK nustatyta tvarka ir vykdyti skubiai.

136. Neįsiteisėjusios nutarties kopiją išsiųsti administratorei, Turto areštų aktų registrui, Juridinių asmenų registrui, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

147. Nustatyti, kad įmonės kreditoriai turi teisę pareikšti savo finansinius reikalavimus administratorei per 35 dienas nuo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos, o pirmąjį kreditorių susirinkimą administratorei pavesti sušaukti per 15 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos.

158. Nustatyti, kad uždarosios akcinės bendrovės „Steluna“ valdymo organai (vadovas) privalo perduoti bankroto administratorei įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus per 15 dienų nuo teismo nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos. Asmeniui už nustatyto nurodymo nevykdymą gali būti skirta bauda iki 2 896 eurų.

16Nutarties dalis dėl bankroto bylos iškėlimo per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Klaipėdos apygardos teismą.

17Nutarties dalis dėl administratoriaus paskyrimo yra neskundžiama.

Proceso dalyviai