Byla 2-4995-640/2013

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Rūta Veniulytė-Jankūnienė, rašytinio nagrinėdama ieškovo K. V. ieškinio atsakovams UAB „Philip Morris Lietuva“, UAB „British American Tobacco Lietuva“, UAB „Sanitex“, UAB „Mineraliniai vandenys“ dėl tabako ir tabako gaminių produkcijos gamintojų, importuotojų ir platintojų sukeltos ir padarytos moralinės, psichologinės, fizinės žalos, tretieji asmenys A. J. B., Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, LR Švietimo ir mokslo ministerija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ir VRM, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Stačiatikių bažnyčia Lietuvoje, A. M. P. priėmimo klausimą

Nustatė

2ieškovas K. V. kreipėsi į teismą prašydamas priteisti 40 000 000 Lt žalą iš atsakovo, išreikalauti dokumentus, bei atleisti nuo žyminio mokesčio.

3Nurodo, kad įmonės gamindamos tabaką bei jo gaminius nuodija ne tik ieškovą, bet ir visuomenę. Nurodo, kad už 40 pragyventų savo gyvenimo metų, ko pasėkoje kvėpuoja tabako dūmais užterštu oru iš atsakovų reikalauja atlyginti jam neturtinę žalą 40 000 000 Lt.

4Ieškinį atsisakytina priimti.

5Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodekso 27 str. 1 d. 1 p. numato, kad apygardos teismai nagrinėja civilines bylas kuriose ieškinio suma didesnė kaip vienas šimtas penkiasdešimt tūkstančių litų, išskyrus šeimos ir darbo teisinių santykių bylas ir bylas neturtinės žalos atlyginimo. Ieškovas reiškia reikalavimą dėl 40 000 000 Lt neturtinės žalos atlyginimo.

6Darytina išvada, kad gautas ieškinys yra neteismingas Vilniaus apygardos teismui, todėl atsisakytina jį priimti (CPK 137 str. 2 d. 2 p.).

7Ieškovui išaiškintina, kad su šiuo ieškiniu jis gali kreiptis pagal ieškovo pasirinkimą į apylinkės teismą pagal savo gyvenamą vietą arba atsakovų buveinės vietą (CPK 137 str. 3 d.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 137 str., 290-291 str., teismas

Nutarė

9atsisakyti priimti ieškovo – K. V. ieškinį dėl tabako ir tabako gaminių produkcijos gamintojų, importuotojų ir platintojų sukeltos ir padarytos moralinės, psichologinės, fizinės žalos, pareikštą atsakovams - UAB „Philip Morris Lietuva“, UAB „British American Tobacco Lietuva“, UAB „Sanitex“, UAB „Mineraliniai vandenys“ ir nurodytiems tretiesiems asmenims, kaip neteismingą Vilniaus apygardos teismui.

10Nutartis per septynias dienas nuo nutarties kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui, paduodant atskirąjį skundą per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai