Byla 2A-3236-302/2012
Dėl praleisto įstatymų nustatyto termino palikimui priimti atnaujinimo, suinteresuoti asmenys V. Ž., N. P., Vilniaus m. 4-asis notarų biuras, Valstybinė mokesčių inspekcija

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Romualda Janovičienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo A. Ž. atsisakymą nuo apeliacinio skundo dėl Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo 2012 m. birželio 14 d. sprendimo civilinėje byloje pagal pareiškėjo A. Ž. pareiškimą dėl praleisto įstatymų nustatyto termino palikimui priimti atnaujinimo, suinteresuoti asmenys V. Ž., N. P., Vilniaus m. 4-asis notarų biuras, Valstybinė mokesčių inspekcija,

Nustatė

2pareiškėjas A. Ž. kreipėsi į teismą, prašydamas pratęsti įstatymo nustatytą terminą palikimui, atsiradusiam po motinos A. O. Ž. mirties (1999-07-20), priimti.

3Suinteresuotas asmuo Valstybinė mokesčių inspekcija pateikė teismui atsiliepimą, kuriuo su pareiškimu nesutiko ir prašė jį atmesti.

4Suinteresuotas asmuo V. Ž. pateikė atsiliepimą į pareiškimą, kuriame nurodė, jog su pareiškėjo prašymu sutinka.

5Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas 2012 m. birželio 14 d. sprendimu pareiškimą atmetė.

6Pareiškėjas A. Ž. pateikė apeliacinį skundą dėl pirmosios instancijos teismo sprendimo, prašydamas panaikinti skundžiamą teismo sprendimą ir tenkinti pareiškimą.

7Suinteresuotas asmuo N. P. atsiliepimu į apeliacinį skundą prašo skundžiamą teismo sprendimą palikti nepakeistą, apeliacinį skundą atmesti.

8Apeliantas pateikė apeliacinės instancijos teismui atsisakymą nuo apeliacinio skundo nagrinėjamoje byloje. Raštu jam buvo išaiškintos atsisakymo nuo apeliacinio skundo pasekmės, numatytos Civilinio proceso kodekso 308 str. 3 d.

9Apelianto atsisakymas nuo apeliacinio skundo priimtinas. Civilinio proceso kodekso 308 straipsnio 1 dalis numato, kad apeliacinį skundą padavęs asmuo turi teisę jo atsisakyti. Konstatuotina, kad toks skundo atsisakymas neprieštarauja imperatyvioms įstatymo nuostatoms ar viešajam interesui (CPK 42 str. 2 d.), apeliantui yra žinomos apeliacinio skundo atsisakymo pasekmės (CPK 111 str. 3 d.), todėl apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 str. 2 d.).

10Apeliantui atsisakius apeliacinio skundo iki bylos nagrinėjimo iš esmės pradžios, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso 87 str. 2 d., 302 str., jam grąžinama 100 procentų žyminio mokesčio, sumokėto už apeliacinį skundą, t.y. 142 Lt (b.l. 90), iš valstybės biudžeto.

11Suinteresuotas asmuo N. P. į bylą pateikė įrodymus, kad už atsiliepimo į apeliacinį skundą surašymą turėjo 600 Lt išlaidų, todėl apeliacinės instancijos teismas, atsižvelgdamas į tai, kad suinteresuoto asmens procesinis elgesys buvo tinkamas, jis turėjo bylinėjimosi išlaidų dėl tos priežasties, kad pareiškėjas padavė apeliacinį skundą ir vadovaujantis CPK 318 str. 1 d. turėjo pareigą pateikti atsiliepimą į apeliacinį skundą, o vėliau apeliacinio skundo buvo atsisakyta ne dėl suinteresuoto asmens kaltės, sprendžia, kad yra pagrindas šias N. P. turėtas bylinėjimosi išlaidas priteisti iš pareiškėjo. Tokio dydžio išlaidos atitinka CPK 98 str. 2 d., taip pat Teisingumo ministro įsakymu patvirtintas rekomendacijas dėl rekomenduotinų maksimalių dydžių už advokato teisinę pagalbą.

12Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308, 331 str. teismas

Nutarė

13Apelianto A. Ž. atsisakymą nuo apeliacinio skundo dėl Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo 2012 m. birželio 14 d. sprendimo priimti. Apeliacinį procesą byloje nutraukti.

14Grąžinti A. Ž., a.k. ( - ) 142 Lt sumokėto žyminio mokesčio pagal 2012-07-16 įmokos mokėjimo kvitą iš valstybės biudžeto.

15Priteisti iš A. Ž. N. P., a.k. ( - ) 600 Lt bylinėjimosi išlaidų apeliacinės instancijos teisme.

Proceso dalyviai