Byla 2-4119-585/2012
Dėl darbo užmokesčio ir kitų išmokų, susijusių su darbo santykiais, išieškojimo, priėmimo klausimą

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Vytautas Zelianka, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo D. R. ieškinio atsakovui UAB „Transtrado“ dėl darbo užmokesčio ir kitų išmokų, susijusių su darbo santykiais, išieškojimo, priėmimo klausimą,

Nustatė

2ieškovas kreipėsi į teismą, prašydamas priteisti iš atsakovo neišmokėtą 2789,10 Lt darbo užmokestį, delspinigius, palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo bei bylinėjimosi išlaidas. Nurodė, kad dirbo UAB „Transtrado“ vairuotojo-ekspeditoriaus pareigose, nutraukus darbo sutartį atsakovas neišmokėjo ieškovui priklausančio darbo užmokesčio.

3Vilniaus apygardos teismo 2011 m. lapkričio 25 d. nutartimi UAB „Transtrado“ iškelta bankroto byla, kuri įsiteisėjo 2012 m. vasario 22 d. Lietuvos apeliaciniam teismui palikus šią nutartį nepakeistą. Nutartyje nustatytas 45 dienų terminas nuo šios teismo nutarties įsiteisėjimo UAB „Transtrado“ kreditoriams pareikšti finansinius reikalavimus. Pagal LR įmonių bankroto įstatymo 10 str. 7 d. 3 p. įsiteisėjus teismo nutarčiai iškelti bankroto bylą yra draudžiama vykdyti visas finansines prievoles, neįvykdytas iki bankroto bylos iškėlimo, įskaitant palūkanų, netesybų, mokesčių ir kitų privalomųjų įmokų mokėjimą, išieškoti skolas iš šios įmonės teismo ar ne ginčo tvarka. Kadangi įstatyme yra imperatyviai nurodyta, kad po nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo negali būti išieškomos skolos iš įmonės teismo tvarka, todėl teismas negali priimti ieškinio bankrutuojančiai įmonei dėl nesumokėto darbo užmokesčio priteisimo.

4Teismas paaiškina, kad ieškovas turi teisę pateikti savo kreditorinį reikalavimą bankrutuojančiai UAB „Transtrado“ Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 21 straipsnio 1 dalies nustatyta tvarka, t. y. kreditorius, siekdamas apginti savo finansinius interesus, turi teisę su savo kreditoriniais reikalavimais kreiptis į administratorių ir kartu pateikti reikalavimus pagrindžiančius dokumentus. Įmonės administratorius, pagal kreditorių pareikštus reikalavimus, patikslintus pagal įmonės finansinės apskaitos dokumentus, sudaro ar patikslina visų įmonės kreditorių sąrašus ir pateikia juos tvirtinti teismui (LR įmonių bankroto įstatymo 11 str. 3 d. 10 p.), todėl D. R. dėl įtraukimo į bankrutuojančios UAB „Transtrado“ kreditorių sąrašą turėtų kreiptis į bankrutuojančios įmonės administratorių UAB „TOP CONSULT“, adresas Švitrigailos g. 11D, Vilnius.

5Esant tokioms aplinkybėms, konstatuotina, kad D. R. ieškinys bankrutuojančiai UAB „Transtrado“ dėl darbo užmokesčio ir kitų išmokų, susijusių su darbo santykiais, išieškojimo negali būti nagrinėjamas teisme.

6Vadovaudamasis LR Įmonių bankroto įstatymo 10 straipsnio 7 dalies 3 punktu, LR CPK 137 str. 2 d. 1 p., 290 - 291 str., teismas

Nutarė

7atsisakyti priimti ieškovo D. R. ieškinį atsakovui bankrutuojančiai UAB „Transtrado“ dėl darbo užmokesčio ir kitų išmokų, susijusių su darbo santykiais, išieškojimo.

8Nutartis per septynias dienas nuo nutarties įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Proceso dalyviai