Byla 2-13-325/2012
Dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo

1Kretingos rajono apylinkės teismo teisėjas Petras Kontrimas,

2Sekretoriaujant Aušrai Jašinskienei,

3dalyvaujant pareiškėjos atstovei Domicelei Baltrušaitienei,

4teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal P. R. pareiškimą, suinteresuotas asmuo Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo,

Nustatė

5P. R. pareiškime, bei jos atstovė Domicėlė Baltrušaitienė nurodė, kad 1962m.vasario 17d. įregistravo santuoką su P. R..1983m.kovo 26d. ji santuoką su P. R. nutraukė. 1992m.gruodžio 7d. jos vardu buvo įregistruotas butas, esantis . ( - ) Kretingos mieste. Santuokos nutraukimą civilinės metrikacijos skyriuje ji įregistravo tik 2002 m. gruodžio 19d..Nuo santuokos nutraukimo, t.y. nuo 1983 metų ji faktiškai su P. R. nebegyveno. P. R. mirė 2004m.lapkričiom 23d.. Šiuo metu ji norėjo parduoti butą, tačiau notaras atsisakė registruoti sandorį, nes P. R. pagal įstatymą yra buto bendrasavininkas. D. P. . ( - ) palikimo kiti įpėdiniai nesikreipė. Prašo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad ji priėmė P. R. palikimą.

6Suinteresuotas asmuo Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prašo bylą nagrinėti nedalyvaujant jų atstovui, neprieštarauja, kad pareiškimas būtų patenkintas.

7L. L. . ( - ) parodė, kad ji yra namo . ( - ). Kretingos m. bendrijos buhalterė. Šio namo 11 bute visą laiką gyveno P. R. ir už šį butą moka visus mokesčius. P. R. ji nepažinojo.

8L. V. . ( - ) parodė, kad jis yra namo . ( - ). Ktretingos m. bendrijos pirininkas.11 bute visą laiką nuo jo įregistravimo gyveno P. R.. P. R. jis nėra matęs ir jo nepažįsta.

9P. R. pareiškimas dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo pagrįstas ir tenkinamas pilnumoje.

10Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, kad P. R. vardu yra registruotas butas, esantis . ( - ). ( - ) Kretingos m.(b.l.12). 1983m.kovo 26d. Kretingos teismo sprendimu santuoka tarp P. R. ir P. R. nutraukta (l.57). 2002m.gruodžio19d. buvo išduotas ištuokos liudijimas (b.l.8). 2004m. lapkričio 23d P. R. mirė (b.l.9). Iš pateiktų išvardytų rašytinių įrodymų, pareiškėjos, liudytojų parodymų matyti, kad P. R. visą laiką gyveno bute, esančiame . ( - ) Kretingos m. ir tokiu būdu priėmė P. R. palikimą . Sutinkamai su CK 5,51 str. pareiškimas yra pagrįstas ir tenkinamas pilnumoje.

11Vadovaujantis LR CPK 448 str.,263 str.,269 str. teismas,

Nutarė

12P. R. pareiškimą tenkinti pilnumoje ir nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad P. R. a.k. ( - ) priėmė sutuoktinio P. R. a.k. ( - ) mirusio 2004-11-23 palikimą, faktiškai pradėjusi turtą valdyti.

13Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, paduodant apeliacinį skundą Kretingos apylinkės teisme.

Proceso dalyviai