Byla 2-394-515/2009

1Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas Vitalijus Šidagis, sekretoriaujant Laimai Gučaitei, dalyvaujant ieškovo UAB „( - )“ atstovui A. M., atsakovui V. M., Pasvalio rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiajai specialistei M. T., viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo UAB „( - )“ ieškinį atsakovui V. M. dėl skolos, delspinigių, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo,

Nustatė

2Ieškovas pateikė teismui ieškinį ir prašo priteisti iš atsakovo 818,40 Lt skolą už patiektą geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymą, 41,33 Lt delspinigių, 5 % metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas bei sprendimui įsiteisėjus, leisti nutraukti vandens tiekimą, įpareigojant netrukdyti tokius veiksmus atlikti.

3Teismo posėdžio metu ieškovo atstovas prašo ieškinį tenkinti ir paaiškino, kad ieškovas V. M. turi butą, esantį ( - ). Ieškovas tiekia geriamąjį vandenį bei šalina ir valo nuotekas, todėl atsakovas privalo apmokėti ieškovui už vandenį ir nuotekų tvarkymą. Laikotarpiu nuo 2007 m. gruodžio 01 d. iki 2009 m. vasario 28 d. už patiektą vandenį bei pašalintas nuotekas, atsakovas yra skolingas 818,40 Lt. Taip pat prašo priteisti iš atsakovo ieškovo naudai 41,33 Lt delspinigių, 5 % metinių palūkanų už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Atsakovui tiekiamas vanduo atitinka visus reikalavimus. Atsakovo skola paskaičiuota pagal ( - ) apylinkių seniūnijos bei bendrijos pirmininkės išduotą pažymą apie deklaruotą žmonių skaičių bute, Pasvalio rajono tarybos patvirtintas geriamo vandens normas vienam žmogui.

4Atsakovas ieškovo ieškinio prašo netenkinti ir paaiškino, kad ieškovas tiekia jo butui techninį vandenį, o ne geriamąjį. Vandens tiekimo sutarties su ieškovu nėra pasirašęs, kadangi vanduo tinkamas tik grindų ir rūbų plovimui. Vandens sunaudoja apie 5 m3 kas mėnesį. Priverstas geriamąjį vandenį pirkti parduotuvėje. Šeimai už vandenį kas mėnesį išleidžia daugiau kaip 400 litų.

5Ieškovo ieškinys pagrįstas. Tenkintinas iš dalies.

6Byloje šalių paaiškinimais ir ieškovo teismui pateiktais rašytiniais įrodymais nustatyta, kad ieškovas tiekia atsakovui geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas. Individuali rašytinė sutartis tarp šalių nesudaryta. Byloje nustatyta, kad laikotarpiu nuo 2007 m. gruodžio 01 d. iki 2009 m. vasario 28 d. už patiektą vandenį bei nuotekų šalinimą ir valymą atsakovas yra skolingas 818,40 Lt bei 41,33 Lt delspinigių. Atsakovas naudojasi ieškovo tiekiamu geriamuoju vandeniu bei nuotekų tvarkymu, todėl laikytina, kad vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo pirkimo-pardavimo sutartis tarp šalių yra sudaryta konkliudentiniais veiksmais. Jų veiksmai atitinka Viešosios vandens tiekimo sutarties standartines sąlygas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. sausio 31 d. nutarimu Nr. 126 (Lietuvos Respublikos CK 6.384 str. 1 d., 6.391 str., Geriamojo vandens teikimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo 2 str. 1 d., 21 str. 5 d.). Atsakovas nepateikė jokių rašytinių įrodymų, kad nuo 2007 m. gruodžio mėnesio ar nuo ieškinio pateikimo teismui dienos, būtų kreipęsis į ieškovą dėl individualios rašytinės sutarties sudarymo. Teismo posėdžio metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė davė išvadą, kad atsakovui tiekiamas tinkamas, žmogaus sveikatai nekenkiantis vanduo. Priešieškinio dėl netinkamos tiekiamo vandens kokybės atsakovas nepareiškė. Ieškovas prašo, sprendimui įsiteisėjus, leisti nutraukti vandens tiekimą, įpareigojant netrukdyti tokius veiksmus atlikti. Toks reikalavimas negali būti patenkintas, nes atsakovas gyvena daugiabutyje. Vadovaujantis protingumo principu (Lietuvos Respublikos CK 1.5 str.), šioje dalyje ieškinys atmestinas. Byloje neginčytinai nustatyta, kad atsakovas skolingas ieškovui 818,40 Lt bei 41,33 Lt delspinigių Lt už patiektą geriamąjį vandenį ir nuotekų tvarkymą, todėl ieškovo ieškinys šioje dalyje tenkintinas visiškai (LR CK 6.38 str., 6.71 str.). Iš atsakovo ieškovui priteistinas 64,- Lt žyminis mokestis bei 178,50 Lt advokato pagalbai apmokėti (LR CPK 80 str. 1 d. 1 p., 93 str., 82 str., 88 str. 1 d., 6 p.). Iš atsakovo ieškovui UAB „( - )“ priteistinos 5 % dydžio metinės palūkanos už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme 2009 m. kovo 26 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos (LR CK 6.210 str. 1 d.).

7Iš atsakovo valstybei priteistinos procesinių dokumentų įteikimo išlaidos (LR CPK 88 str. 1 d. 3 p.).

8Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 259 str., 260 str., 269 str., 270 str., teismas,

Nutarė

9Ieškinį tenkinti iš dalies.

10Priteisti iš atsakovo V. M. (gyv. ( - ), a.k. ( - )) ieškovui UAB „( - )“ (buv. ( - )) 818,40 Lt skolą, 41,33 Lt delspinigių, 5 % metinių palūkanų už priteistą sumą nuo 2009 m. kovo 26 d. iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 64,- Lt žyminio mokesčio ir 178,50 Lt išlaidų advokato teisinei pagalbai apmokėti.

11Likusioje dalyje ieškinį atmesti.

12Priteisti iš atsakovo V. M. (gyv. ( - ), a.k. ( - )) 36 Lt pašto išlaidų valstybei (gavėjas Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM).

13Sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui per Pasvalio rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai