Byla 2-71-471/2013
Dėl statinio statybos taisyklių pažeidimo

1Kelmės rajono apylinkės teismo teisėjas Vidmantas Rudaitis sekretoriaujant Redai Mišeikytei viešame parengiamajame teismo posėdyje nagrinėdamas civilinę bylą pagal ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį atsakovui A. S. ir tretiesiems asmenims Nacionalinei žemės tarnybai bei A. N. dėl statinio statybos taisyklių pažeidimo

Nustatė

2I. V. teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pareiškė ieškinį / 2-4 l. / prašydamas įpareigoti atsakovą A. S. išardyti savavališkai nutiestus vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklus adresu ( - ) ir sutvarkyti statybvietę per vieną mėnesį nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos arba įpareigoti ieškovą atlikti aukščiau išvardintus darbus ir sutvarkyti statybvietę, išieškant patirtas išlaidas iš atsakovo, jei šis nustatytu terminu neįvykdys reikalavimo.

32013-01-15 raštu / 73-74 l. / ieškovo atstovė prašo leisti atsiimti ieškinį ir civilinę bylą palikti nenagrinėtą / taip tekste /; bylinėjimosi išlaidas valstybei priteisti iš atsakovo.

4Atsakovas A. S. ir tretieji asmenys / jų atstovai / į teismo posėdį neatvyko ir nuomonės dėl ieškovo atstovo prašymo nepareiškė.

5Ieškovas po ieškinio kopijos išsiuntimo atsakovui turi teisę atsiimti pareikštą ieškinį tik turint atsakovo sutikimą / Lietuvos CPK 4139str. 1d. /. Formaliai toks atsakovo sutikimas teismui nėra pateiktas. Tačiau iš atsakovo 2012-12-20 pranešimo ieškovui / 75 l. / matyti, kad jis prašo ieškovą atsiimti civilinį ieškinį / taip tekste / ir toks prašymas prilygintinas sutikimui Lietuvos CPK 139str. 1d. prasme.

6Iš ieškovo atstovės rašto / 73-74 l. / ir prie jo pridedamų dokumentų / 75-86 l. / matyti, kad ieškovas pageidauja atsiimti ieškinį, nes atsakovas nustatyta tvarka įteisino savavališkos statybos padarinius, t.y. nebeliko ginčo tarp šalių, todėl prašymas tenkintinas, ieškinys paliekamas nenagrinėtas ir grąžinamas ieškovui / Lietuvos CPK 139str. 2d. ir 296str. 1d. 10p. /.

7Ieškovo atstovo rašte nurodomas klausimas dėl pašto išlaidų priteisimo valstybei / 74 l. / nesprendžiamas, nes šios išlaidos yra mažesnės už nustatytą minimalią sumą / 1 l., Lietuvos CPK 96str. 6d. /.

8Vadovaudamasis Lietuvos CPK 290 ir 291straipsniais, teismas

Nutarė

9Ieškovo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinį atsakovui A. S. ir tretiesiems asmenims Nacionalinei žemės tarnybai bei A. N. dėl statinio statybos taisyklių pažeidimo palikti nenagrinėtą ir grąžinti ieškovui.

10Nutartis per septynias dienas nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Šiaulių apygardos teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai