Byla eB2-661-601/2017
Dėl įmonės pabaigos

1Kauno apygardos teismo teisėjas Evaldas Burzdikas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs bankrutuojančios UAB ,,Giedrila“ bankroto bylą,

Nustatė

2Bankrutuojančios UAB ,,Giedrila“ administratorius pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant viešai specialiame interneto tinklalapyje.

4Administratoriaus prašymas pagrįstas, todėl tenkintinas.

5Kauno apygardos teismo 2016 m. kovo 8 d. nutartimi UAB ,,Giedrila“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta UAB ,,Verslo administravimo centras“. 2016 m. birželio 16 d. nutartimi patvirtinti kreditoriniai reikalavimai. 2016 m. rugpjūčio 29 d. nutartimi UAB ,,Giedrila“ taikytas supaprastinto bankroto procesas. 2016 m. spalio 6 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto. Nustatyta supaprastinto bankroto proceso trukmė 1 metams.

6Administratorius nurodė, kad bankroto proceso metu nebuvo nustatyta registruotino turto, jokio turto įmonė neturi, veiklos nevykdo. Atsiskaitymui su įmonės darbuotojais buvo kreiptasi į Garantinį fondą. Administravimo išlaidoms bei kitų kreditorių reikalavimams tenkinti lėšų nebuvo. Taigi, bylos duomenys patvirtina, kad bankrutuojanti UAB ,,Giedrila“ jokio turto ir piniginių lėšų neturi, jokios veiklos nevykdo, įmonėje darbuotojai nedirba ir dėl to apmokėti likusius kreditorių finansinius reikalavimus nėra galimybių. Iš LITEKO duomenų matyti, kad teismuose nėra jokių nagrinėjamų bylų, kuriose proceso šalimi būtų atsakovė. Taip pat administratorė pateikė Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento 2017 m. rugpjūčio 31 d. pažymą Nr. (10.9)-V8-2207, iš kurios nustatyta, kad bankrutuojanti UAB ,,Giedrila“ su Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi.

7Esant šioms aplinkybėms yra pagrindas priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 str. 4 d.).

8Teismas, vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, CPK 259, 260, 270 ir 279 straipsniais,

Nutarė

9Pripažinti UAB ,,Giedrila“ (j. a. k. ( - )) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

10Sprendimui įsiteisėjus, panaikinti visus teismų ir kitų kompetentingų institucijų taikytus areštus bankrutuojančios UAB ,,Giedrila“ (j. a. k. ( - )) nekilnojamajam ir kilnojamajam turtui, turtinėms teisėms bei piniginėms lėšoms, esančioms bankų sąskaitose.

11Įpareigoti administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

12Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai