Byla 2A-1289-781/2019
Dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Elektrotinklas“ veiklos pripažinimo pasibaigusia

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Romualdos Janovičienės, Danguolės Martinavičienės ir Jūratės Varanauskaitės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja),

2teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovo R. L. apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2019 m. rugsėjo 18 d. sprendimo, priimto civilinėje byloje Nr. B2-31-480/2019 dėl bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės „Elektrotinklas“ veiklos pripažinimo pasibaigusia.

3Teisėjų kolegija

Nustatė

4Bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau – BUAB) „Elektrotinklas“ bankroto administratorė pateikė pakartotinį prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

5Kauno apygardos teismas 2019 m. rugsėjo 18 d. sprendimu pripažino BUAB „Elektrotinklas“ veiklą pasibaigusia likvidavus įmonę dėl bankroto.

6Ieškovas R. L. pateikė apeliacinį skundą, kuriame prašo panaikinti Kauno apygardos teismo 2019 m. rugsėjo 18 d. sprendimą ir priimti naują sprendimą – sustabdyti civilinę bylą iki bus išnagrinėta civilinės bylos Nr. e2-1699-657/2019 bei Nr. 3K-3-317-421/2019 ir priteisti patirtas bylinėjimosi išlaidas. BUAB „Elektrotinklas“ bankroto administratorė atsiliepime su apeliaciniu skundu nesutinka, prašo jį atmesti, o pirmosios instancijos teismo sprendimą palikti nepakeistą.

7Lietuvos apeliaciniame teisme 2019 m. lapkričio 11 d. gautas ieškovo (apelianto) R. L. pareiškimas dėl apeliacinio skundo atsisakymo, kuriame prašoma priimti apelianto pareiškimą dėl apeliacinio skundo atsisakymo bei nutraukti apeliacinį procesą civilinėje byloje Nr. 2A-1289-781/2019, taip pat nurodoma, jog apeliantui žinomos apeliacinio skundo atsisakymo pasekmės. Apeliacinis procesas nutrauktinas.

8Apeliacinio skundo atsisakymas yra viena iš apeliacinį procesą inicijuojančių asmenų procesinių teisių (Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 42 straipsnio 1 dalis, 308 straipsnis). Šios proceso teisės įgyvendinimas yra dispozityvumo principo išraiška, nes apeliacinis procesas ne tik prasideda, bet ir gali baigtis byloje dalyvaujančio asmens (apelianto) iniciatyva. Apeliacinio skundo atsisakymas teismui nėra besąlyginis pagrindas nutraukti apeliacinį bylos procesą. Pagal CPK 42 straipsnio 2 dalį teismas nepriima skundo atsisakymo, jeigu tai prieštarauja imperatyviosioms įstatymų nuostatoms ar viešajam interesui, pažeidžia asmens teises bei įstatymų saugomus interesus (CPK 302 straipsnis). Spręsdamas dėl apeliacinio skundo atsisakymo, teismas turi įsitikinti, kad byloje dalyvaujantis asmuo jo atsisako laisva valia, neveikiamas trečiųjų asmenų, ar jam žinomi to padariniai.

9Teisėjų kolegija konstatuoja, kad apelianto pareikštas apeliacinio skundo atsisakymas įstatymo reikalavimams neprieštarauja. Bylos medžiagoje nėra duomenų, kad toks atsisakymas pažeistų kieno nors teises ar įstatymo saugomus interesus arba prieštarautų viešajam interesui. Apeliacinio skundo atsisakyme nurodyta, kad šio procesinio veiksmo pasekmės apeliantui yra žinomos. Teisėjų kolegija sprendžia, kad šis atsisakymas priimtinas, o apeliacinis procesas nutrauktinas (CPK 308 straipsnis).

10Nagrinėjamu atveju apeliantas žyminio mokesčio už apeliacinį skundą nemokėjo (CPK 83 straipsnio 1 dalies 8 punktas), todėl priėmus atsisakymą nuo apeliacinio skundo klausimas dėl žyminio mokesčio grąžinimo nespręstinas.

11Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 308 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

12priimti ieškovo R. L. atsisakymą nuo apeliacinio skundo ir apeliacinį procesą pagal ieškovo R. L. apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2019 m. rugsėjo 18 d. sprendimo nutraukti.

Proceso dalyviai